pardubicepodlevas.cz

Nejkrásnější stavby v Pardubicích


Přidal Štefan_73 · 14-10-22 · PARDUBICE

Pardubice jsou městem s bohatou historií, které se může pochlubit řadou významných staveb. Mezi nejkrásnější patří:

 • Pardubický zámek - Jedná se o středověkou stavbu, která byla postavena v letech 1560 až 1563. Jeho interiér je dekorován nádhernými freskami, které vyprávějí pohádky ze starých českých pohádek.
 • Chrám sv. Bartoloměje - Tento zajímavý gotický kostel se nachází v centru města. Jeho věž dosahuje výšky 65 metrů a jeho střecha je tvořena z původních červených tašek. Kostel je doplněn o věž, která je bohatě zdobená sochami.
 • Městská radnice - Tato renesanční stavba byla postavena v 16. století a je jednou z nejkrásnějších staveb ve městě. Její fasáda je dekorována řadou sgrafitti a soch, které představují historické postavy.
 • Staroměstské náměstí - Na tomto náměstí se nachází řada významných budov, včetně radnice a mnoha dalších historických budov. Náměstí je obklopeno řadou restaurací a obchodů, což činí toto místo skvělým místem pro procházky.

Zajímavé architektonické projekty v Pardubicích

Pardubice jsou plné zajímavých staveb, které stojí za to vidět. Některé z nich jsou staré a historické, zatímco jiné jsou moderní a zcela nové. Zde je několik architektonických projektů, které stojí za to navštívit:

 • Pardubická radnice: Tato budova stojí na náměstí Republiky a je ozdobou města. Vystavěná v letech 1890–1894 je jednou ze dvou neorenesančních budov v Pardubicích. Dům je zdobený sochami, kameny a ornamenty a jeho vnitřní části jsou obloženy dřevem.
 • Pardubický hrad: Tento hrad byl postaven v roce 1295 a je jednou z nejstarších staveb v Pardubicích. Budova se skládá z vnitřního a venkovního hradu a je obklopena hradbami a baštami. Hrad je plný historických pokladů, které stojí za to vidět.
 • Hlavní nádraží: To bylo postaveno v roce 1868 a je jednou z nejkrásnějších staveb v Pardubicích. Nádraží bylo postaveno v secesním stylu s bohatou výzdobou. Můžete také navštívit přilehlou restauraci s nádherným výhledem na nádraží.
 • Elektrárna: Tato budova byla postavena v letech 1899–1902 a je to nejstarší elektrárna ve městě.

Staré a historické budovy v Pardubicích

Pardubice jsou město s bohatou historií a k tomu patří i řada starých a historických budov. Tyto budovy jsou často zachovalé a skvělým způsobem zdobí město. Následující seznam shrnuje nejkrásnější historické stavby, které stojí za to navštívit.

 • Náměstí Republiky: To je pravděpodobně nejkrásnější náměstí v Pardubicích. Je obklopené řadou historických budov včetně radnice, kostela, knihovny a starého pivovaru.
 • Stará radnice: Stará radnice je jednou z nejkrásnějších staveb ve městě. Byla postavena v 17. století a je obklopena dekorativními fontánami a sochami.
 • Novočeský pivovar: Novočeský pivovar byl postaven v 19. století a dodnes je to jeden z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve městě. Lidé sem chodí ochutnat různé druhy piva, které pivovar vyrábí.
architektura v Pardubicích

Pardubice a jejich architektonická krajina

Pardubice jsou město známé svou bohatou historií, kulturou a architektonickou krajinou. Toto město nabízí mnoho působivých výhledů a krásných staveb, které stojí za to vidět. Nejznámější stavby v Pardubicích jsou pravděpodobně hrad Pernštejn, chrám svatého Bartoloměje, radnice, Staré Město a mnoho dalších. Všechny tyto stavby jsou významnou součástí architektonické krajiny Pardubic.

Současné trendy v architektuře ve městě

Pardubice jsou městem s bohatou architektonickou historií a jeho architektonické skvosty jsou stále ceněny. V posledních letech se ve městě objevují nové moderní stavby, které dodávají městu novou dimenzi. Tyto stavby jsou navrženy tak, aby dokonale zapadaly do okolního prostředí a jedinečně vyjadřovaly kreativitu a inovaci místních architektů.

Moderním počinem je Centrum pro inovace a podnikání (CIP). Budova je navržena tak, aby poskytovala podporu pro podnikatele a start-upy ve městě. Díky tomu, že je budova navržena ve stylu moderního minimalismu, se CIP dokonale zapadá do okolního prostředí.