Pardubice podle vás


Zrcadlo muzicíruje

20.červen 2013 19:59

Zrcadlo muzicíruje

Včera jsme měli možnost vidět, jak město muzicíruje. Co to znamená? Včera byl druhý z dnů městských slavností a Zrcadla umění, v němž se představili nejrůznější amatérské a poloprofesionální soubory.

Koho jsme mohli vidět

Na promenádním koncertě dechové hudby se představila Dechovka Konzervatoře PardubicePardubická šestka. Tito umělci měli vskutku těžkou úlohu, museli hrát v dusícím třiatřicetistupňovém vedru. Dechovka nezněla jenom na Karlovině, na Pernštýnském náměstí exhibovaly dechové orchestry ZUŠek. Ty vystřídaly swingové bigbandy, jako například JKBand. Pernštýnské náměstí se tedy tento den stalo jakýmsi centrem dechové hudby.

Na Zámku ovšem vystupovaly ansámbly smyčcové. Představili se nám orchestry z pardubických ZUŠek – ZUŠ Polabiny ZUŠ Havlíčkova. Přijely také orchestry z Holické lidušky. Celý večer zakončil Pardubický komorní orchestr pod vedením prof. Otakara Tvrdého, zahravše Suitu ve staém slohu od Ch. Foerstera a Baltasariho Sonátu pro trubku a orchestr B dur. V té hrála sólo mladá, ale velmi šikovná Iva Jinřišková, žákyně ZUŠ Havlíčkova.

Nezbývá, než vás pozvat do města na dnešní den, kdy se bude provozovat zpěv. Na závěr celého dne se většina vystoupivších sborů spojí, aby provedly Smetanovu kantátu Česká píseň. Kdo toto tak zásadní české sborové dílo neviděl, nechť přijde do města, kde tak může učinit!

Jan Hrubeš, redaktor Pardubice podle vás

Související články


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑