Pardubice podle vás


Zlatou přilbu letos získal Chorvat Pavlic

21.září 2015 20:38

Zlatou přilbu letos získal Chorvat Pavlic

Letošní ročník nejstaršího plochodrážního podniku na světě hostil svítkovský stadion neobvykle již třetí zářijový víkend, na jakosti Přilby to ale nemělo zásadní vliv, nakonec přijelo i sedm jezdců světové špičky ze seriálu Grand Prix.

Celý závodní víkend odstartovala v pátek Zlatá stuha juniorů, kterou ovládl Australan (poprvé v historii Stuhy) Max Fricke. Nejlepší Čech Zdeněk Holub dojel čtvrtý.

V sobotu pak plochodrážní program pokračoval závěrečným dílem seriálu mistrovství světa jezdců do 21 let. Vyhrál Dán Michelsen, ale na titul to nestačilo, šampionem se stal v Pardubicích třetí Polák Bartosz Zmarzlik. Čest českých barev v tomto závodě opět hájil nejlépe Zdeněk Holub.

V neděli se nad svítkovským stadionem sice honily mraky, ale pršet naštěstí nezačalo, takže si mohli diváci pohodlně vychunávat všech 32 jízd Zlaté přilby. Do závodu nastoupilo celkem sedm Čechů, včetně domácích Hynka Štichauera, Tomáše Suchánka či juniora Zdeňka Holuba.

Přetržený řetez a Chorvatova radost

Velkou formu v závodě ukazoval Polák Patryk Dudek, který jezdí extraligu za AMK Zlatá přilba Pardubice. Všechny jízdy vyhrál – bohužel pro něj až na tu finálovou. V té sice suverénně vedl, ale v posledním kole jej zradil řetez jeho stroje a pro vítězství si tak dojel Chorvat Jurica Pavlic.

Druhý skončil Australan Troy Batchelor a třetím místem potěšil hojnou návštěvu fanoušků z Německa jejich krajan Smolinski. Není bez zajímavosti, že na Balkán putuje tradiční trofej teprve podruhé, a to po dlouhých 85 letech. V roce 1930 ji odvezl do Jugoslávie Josef Antun Štrban.

Češi letos opět nezazářili

Svoji obdivuhodnou formu ukázal junior Zdeněk Holub i v Přilbě, ve čtvrtfinále vyřadil i zkušeného Aleše Drymla. Holub si celkem slušně vedl i v konkurenci „seniorské“ světové špičky, ale na nejvyšší umístění neměl. Spokojit se musel s 11. místem, byl ale nejlepším domácím jezdcem.

Češi čekají na vítězství ve Zlaté přilbě už od roku 1996, kdy vyhrál Tomáš Topinka. Uvidíme, jak dlouhé toto čekání ještě bude. Český plochodrážní sport ale bohužel v současné době jezdce v úplné světové špičce nemá, ale třeba nějaký našinec příští rok mezi zahraniční elitou ve Svítkově zazáří.

Jaroslav Praisler (externí odkaz) (nové okno), redaktor portálu Pardubice podle vás

Zlatou přilbu letos získal Chorvat Pavlic

Zlatou přilbu letos získal Chorvat Pavlic

Zlatou přilbu letos získal Chorvat Pavlic


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑