Pardubice podle vás


Zákoutí u jezu na Vinici ožije o víkendu kulturou

18.červen 2015 17:48

Zákoutí u jezu na Vinici ožije o víkendu kulturou

Jedno z nejmalebnějších a přitom neprávem opomíjených míst Pardubic, okolí zbořeného jezu na Chrudimce pod nemocnicí, tento víkend ožije akcí Střelnice s podtitulem Série kulturních událostí v srdci městské divočiny.

V pátek pátou hodinou odpolední odstartuje série kulturních akcí v okolí sportovní střelnice a budovy bývalé důstojnické plovárny na levém břehu Chrudimky; program pokračuje i v sobotu a je zakončen v neděli vycházkou s hydrobiologem Danielem Fialou proti proudu Chrudimky s návratem po vodě na loďkách. Celý víkend je levý břeh Chrudimky na Vinici zasvěcen koncertům, divadelním vystoupením, dílnám a také výletům s výkladem, kromě výše zmíněného s návratem na loďkách je to sobotní vycházka po okolí střelnice s výkladem Ladislava Podivína o historii vojenských drážek v Pardubicích, jejichž pozůstatky jsou právě kolem Vinice stále znatelné. Na valnou většinu akcí je vstup volný; pro zmínění nedělní sjíždění Chrudimky na lodi je ovšem nutná rezervace. Vystoupení jednotlivých umělců i další části programu se budou konat pod širým nebem (pro případ nečasu jsou rozbity velké stany) a také v budově plovárny.

Za akcí stojí Divadlo 29 a neziskové organizace Offcity a Terra Madoda.

Nová lávka

V tomto týdnu se na jezu u plovárny objevila malá provizorní lávka, umožňující přechod Chrudimky suchou nohou. Jez je v soukromých rukou a dalo se pouze tušit, že instalace dřevěné lávky souvisí s akcemi na levém břehu v bezprostřední blízkosti polozbořeného jezu, samotní organizátoři se ke stavbě lávky nehlásili, ve čtvrtek se ovšem na facebookovém profilu Naše Pardubice objevila informace, že za lávkou stojí spolek Offcity a architektonické studio Mixage.

Jaroslav Praisler (externí odkaz) (nové okno), redaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑