Pardubice podle vás


Zachování letního stadionu: vítězství nebo prohra?

27.duben 2015 17:52

Zachování letního stadionu: vítězství nebo prohra?

Primátor Martin Charvát (ANO) v rozhovoru pro Pardubický deník nešetřil vizemi ohledně nové koncepce na zachování letního stadionu, který oproti avizovaným plánům minulého vedení nepočítá s hotelovým komplexem ani kancelářskými budovami, pouze opravou stadionu.

Na konci ledna se fotbaloví fanoušci vydali skrze město na protest proti postupného chátrání stadionu a tedy i nevyhovujícím podmínkách pro zapojení do prvoligové soutěže. Jak se zdá, politici si jejich slova vzali k srdci a i Marin Charvát sám v rozhovoru z 19. dubna přiznal, že pochod fanoušků „chod věcí oprávněně zrychlil.”

Letní stadion by měl podle náměstkyně primátora Heleny Dvořáčkové (ANO) po opravě sloužit až pěti tisícům fanoušků. Stadion by se měl postupně rekonstruovat podle návrhu oboru hlavního architekta. Nejprve by mělo dojít k opravě obou tribun a poté hrací plochy. Měla by zde být také možnost zřízení bočních mobilních tribun.

Zachování stadionu je jednou z nejhorších variant

Rozhodnutí o zachování letního stadionu však nevítá každý. Vedení města za jeho nové plány kritizuje například Vojtěch Jirsa ze spolku (dříve občanské sdružení) Město na kole.

„Z pohledu územního plánování je zachování letního stadionu jednou z nejhorších variant. Rozsáhlé a cenné území bude sloužit naprostou většinu času pouze několika desítkám lidí. Město má přitom ojedinělou možnost celé lokalitě vdechnout život, vytvořit podmínky pro rozvoj obchodu, podnikání a bydlení, oživit nábřeží Labe a v návaznosti na Tyršovy sady pozvednout další zanedbanou městskou plochu na úroveň 21. století,” říká Jirsa, který se zároveň domnívá, že smysluplné využití tohoto prostoru by vedlo nejen ke zkvalitnění života v Pardubicích, ale také zvýšení atraktivity města.

Jirsa také podotýká, že způsob, jakým vedení města předložilo své plány, tedy skrze média, se bohužel absolutně nepodobá diskusi s veřejností, jako tomu bylo v případě Parku na Špici, Automatických mlýnů či Stadionu na Dukle.

„Je mi líto, že jsem se jako člen komise pro urbanismus a architekturu dozvěděl o záměru vedení města z médií. O čem jiném už by se mělo na komisi pro urbanismus a architekturu diskutovat?” ptá se Jirsa.

Podobně vidí situaci i několik zastupitelů, kteří na pondělním mimořádném zasedání zastupitelstva vystoupili s tím, že situace okolo letního stadionu a přilehlých ploch by měla být řešena na úrovni zastupitelstva, nikoli primárně skrze média. Martin Charvát se však ohradil slovy, že šlo především o jeho osobní názor.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Fanklub FK Pardubice


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑