Pardubice podle vás


Vyjádření Mladých konzervativců Pardubice k nadcházejícímu referendu

05.červen 2013 19:54

Vyjádření Mladých konzervativců k nadcházejícímu referendu

I když jsme mladí, tak velmi solidárně cítíme se staršími obyvateli Pardubic. Zdá se jako naprostý nesmysl nechat putovat babičku městskou hromadnou dopravou z Medlešic na magistrát města, aby zaplatila poplatek za svého voříška. Bohužel v tomto věku je taková cesta celkem velké dobrodružství. Zcela jistě si to plno lidí rozmyslí a za psy platit nebude, a tím pádem se ani na obvodech neušetří.

Určitě je lepší, když o místních záležitostech rozhoduje oblíbený starosta, než úředník magistrátu. Tento úředník sice může skvěle znát místopis Pardubic, ale danou problematiku zná jen v místě svého bydliště. Z této jednoduché logiky vyplývá, že bychom potřebovali úplně stejné množství úředníků, kteří akorát změní své pracoviště na prestižnější adresu.

Proč v dnešní době dávat moc nad celým městem do rukou pár lidí na magistrátu? Není obezřetnější kompetence dělit a tím předcházet budoucím problémům?

A nyní přichází ta nejzajímavější část. Tím jsou věcně omílané úspory. Za poslední dobu jsme zaznamenali nejméně pět různých čísel. A že jsou velmi zajímavá. V částce od 90 do 20 milionů ročně je opravdu velká diference. Za takový to rozptyl výpočtu by už děti na základní škole dostaly nedostatečnou. Jak poté oceníme naše budoucí pány? Viděla už veřejnost skutečný postup výpočtu? Není náhodou v něčím zájmu, aby tento postup výpočtu zůstal utajen?

Nedalo by se spíše ušetřit na jiných místech? Neradi bychom se dostali do situace, kdy se z uspořených peněz budou financovat tak neprůhledné projekty, jako jsou Tyršovy sady. A to jen kvůli tomu, že současní magistrátní úředníci nejsou schopni správně vyplnit formuláře.

 

Petra Sádlová, 1 místopředsedkyně Mladých konzervativců Pardubice

pardubice.konzervativci.cz


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑