Pardubice podle vás

Výhra, prohra a Haškův odchod do důchodu

02.prosinec 2013 19:16

Pardubice o víkendu zažily hořkosladké pocity. V pátek v ČEZ Aréně porazily Třinec 2:1 a v neděli na tomtéž místě prohrály se Spartou 3:5. Pardubice tak zůstávají s 38 body na 8. místě.
Skóre zápasu s Třincem otevřel ve 14. minutě třinecký útočník Jiří Polanský, když po buly protlačil puk za Hudáčkova záda. Na konci třetiny se Noskovi naskytla šance na vyrovnání, ale nepodařilo se ji proměnit v gól. V druhé třetině došlo k vyloučení Kousala a Peterky a týmy si vyzkoušely hru čtyři na čtyři. Na obou stranách byly velké šance, ale skóre se nezměnilo. Ve třetí třetině měly Pardubice herně navrch a nejblíže vyrovnání měly během oslabení, kdy své štěstí zkusil Radoslav Tybor i Petr Sýkora. Pardubicím se ale povedlo vyrovnat až v poslední minutě zápasu, kdy Lukáš Radil zakončil do Hrubcovy brány. Tento nečekaný zvrat vedl k prodloužení zápasu, které se hrálo necelou minutu. Tomáš Nosek se dostal k dorážce a puk protlačil až do sítě a zajistil Pardubicím 2 body za výhru v prodloužení.
Sparta byla od počátku střelecky aktivnější, v páté minutě otevřel skóre Marek Hrbas s asistencí Hlinky a Sparta vedla 0:1. I přes dvě přesilovky pro Spartu se pardubickým naskytla šance v podobě Lukáše Radila. Těsně před koncem třetiny, v 19. minutě ale Sparta zvýšila svůj náskok na 0:2 střelou Tomáše Rolinka. Ve druhé minutě druhé třetiny propálí do brány odražený puk Lukáš Pech a zvyšuje na 0:3. Ve 27. minutě otřesou ČEZ Arénou rovnou dva góly – první vstřelí Petr Ton a druhý pardubický Radoslav Tybora – a skóre je 1:4. Za tři minuty střela Tomáše Zohorny od modré čáry sníží na 2:4. Konec druhé třetiny se tak nesl v duchu naděje na vyrovnání. Snažení Východočechů se ve třetí třetině projevilo v 54. minutě gólem Lukáše Radila a zdálo se, že se přece jen povede vyrovnat a vybojujeme alespoň prodloužení. Nakonec ale Pardubice odvolaly brankáře, ztratily puk a do prázdné brány se strefil Petr Ton a Sparta tak vyhrála 3:5.
Před zápasem se Spartou se také odehrál slavnostní ceremoniál k ukončení aktivní kariéry pardubického gólmana Dominika Haška. Tým se rozhodl vyřadit jeho číslo a pod střechu ČEZ Arény vystoupal dres s číslem 9.