Pardubice podle vás


Vedení města se postavilo proti asfaltovým chodníkům

19.srpen 2014 19:45

Vedení města se postavilo proti asfaltovým chodníkům

Vedení města zastavilo probíhající rekonstrukci chodníků na ulici 17. listopadu, která je v plné kompetenci městských obvodů. Učinilo tak v souvislosti s rozhodnutím MO I a V použít asfaltový povrch místo původně plánované zámkové dlažby.

Peníze na opravu

Ta by však projekt dle slov starosty V. obvodu Jiřího Hájka učinila třikrát dražším. Jeho prohlášení kritizuje náměstek Koláček. Město by prý peníze na opravu chodníků nepochybně našlo.
Rekonstrukcí již prošly chodníky v ulici Jana Palacha, které nyní nesou stejný živičný povrch, jakým se v současné době upravuje komunikace obou zmíněných ulic.

„Opravy chodníků v Pardubicích jsou plně v kompetenci městských obvodů.  Pro ulice Jana Palacha a 17. listopadu, jejichž vozovky v současné době kraj rekonstruuje, zvolily asfaltový povrch, údajně kvůli nedostatku peněz. Starosta MO I Jaroslav Menšík ale mohl město požádat o přesun prostředků, což neučinil a ani nás o tomto problému neinformoval,“ sdělit náměstek primátorky Michal Koláček pro tiskovou zprávu města.

Projekt na řešení situace

Vedení města by nyní rádo nechalo vypracovat projekt na jiné než asfaltové řešení. Příští rok na jaře by měl pak být chodník vedoucí k třídě Míru zrekonstruován.

„Chodník by měl být zrekonstruován tak, aby odpovídal tomu, že jde o jednu z centrálních ulic města,” dodal Koláček.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑