Pardubice podle vás


V Tyršákách začne rekonstrukce, letní kino se musí přestěhovat

02.červenec 2014 10:02

V Tyršákách začne rekonstrukce, letní kino se musí stěhovat

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal v pondělí 30.6. rozhodnutí, ve kterém tvrdí, že město při zadávání veřejné zakázky nepochybilo.

Výběrové řízení

Pardubice si již v roce 2012 nechaly právní firmou vypracovat podmínky soutěže. Antimonopolní úřad však výběrové řízení soutěže na konci roku 2013 zrušil, a to s tím, že nastavené požadavky na technickou kvalifikaci jsou přísné. Město by rádo začalo s revitalizací parku co nejdříve, v něm ale od konce června promítá letní kino.

„Provozovatele jsme na riziko upozornili předem, je to ošetřeno i ve smlouvě. Mohl letní kino vybudovat u skateparku, ale rozhodl se pro Tyršovy sady s vědomím, že možná bude muset místo promítání v průběhu léta měnit,“ řekla Štěpánka Fraňková pro tiskovou zprávu města.

Náklady na revitalizaci

Celkové náklady na rekonstrukci by se měly vyšplhat na částku zhruba 105 milionů (s DPH). Pardubice by měly většinu z požadovaných prostředků čerpat z evropských fondů. Projekt byl proto zařazen do Integrovaného plánu města.

„Nové rozhodnutí přišlo pár dní poté, co nám Regionální rada Severovýchod schválila posunutí nejzazšího termínu zahájení stavby na začátek září a ukončení do konce června 2015. Zrušila také povinnost vyčerpat do konce letošního roku 99 procent alokované částky. Věřím, že po všech těch peripetiích se nám park podaří obnovit tak, jak jsme plánovali a s co nemenším nárokem na městský rozpočet,“ dodala primátorka.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑