Pardubice podle vás


V soutěži o nejlepší podnikatelský plán vyhrál systém pro léčbu tupozrakosti

14.Únor 2015 13:52

V soutěži vyhrál systém pro léčbu tupozrakosti

Studenti místní Univerzity Pardubice se mohli již druhým rokem zapojit do soutěže Byznys trefa o nejlepší podnikatelský plán. Hlavní kategorii stejně jako první ročník ovládl projekt na pomoc při rehabilitaci očních vad. Komplexní systém „Anna,” který pochází z dílny studentů Fakulty elektrotechniky a informatiky Josefa Brožka a Lumíra Gago, slouží k procvičování očí nezbytných pro úspěšnou léčbu tupozrakosti a šilhání.

„Přibližně před pěti lety diagnostikovali mému tehdy tříletému mladšímu bratrovi tupozrakost. Byl nucen absolvovat spoustu různých procedur a zlepšování bylo relativně pozvolné. Prakticky od té doby jsem se snažil vyvíjet různá zařízení, která by respektovala léčebný princip, byla použitelná doma a urychlila zlepšení stavu,” řekl Josef Brožek před více než rokem portálu iDNES.

Vytvořený software umožňuje léčbu v domácím prostředí. Řešení tak eliminuje stres dětí z cizího prostředí, náklady i čas rodičů, případně může i snížit přetíženost zdravotnických zařízení.

„Ve finálové desítce se objevilo několik velice silných projektů. Jsem rád, že na prvních třech místech se umístily ty projekty, které se mně osobně líbily nejvíce. Zároveň doufám, že umístění v soutěži pomůže těmto projektům k úspěšné realizaci a příští rok se dočkáme ještě více minimálně takto kvalitních podnikatelských záměrů,” ohodnotil finále Jan Hřídel, jeden z porotců a ředitel coworkingového centra GoUP.

Zabodovala také netoxická léčiva či portál pro získání praxe

Novou kategorii chemie ovládla netoxická analgetika Martiny Vrbové a Eriky Roušarové. Obě studentky Fakulty chemicko-technologické se zabývají toxicitou volně dostupných léků proti bolesti. Jejich cílem je vytvořit takové složení léků, které by zajistilo větší bezpečnost při jejich užívání.
Mezi další zajímavé projekty bezesporu patřil nápad na vytvoření webové platformy pro studenty a absolventy Univerzity Pardubice, která by jim umožnila získávat nejrůznější praxe v kraji i zahraničí.
Porotu zaujal také zahraniční student Anuj Abraham, jehož cílem je vytvoření konkurence webovému portálu Rohlík.cz. Ten je výtvorem úspěšného podnikatele Tomáše Čupra, který má na svědomí mimo jiné také Dáme Jídlo a Slevomat.
V soutěži se h
odnotila především inovativnost a originalita projektu, obchodní strategie, finanční plán či úroveň prezentace. Soutěžící si odnesli ceny v hodnotě 230 tisíc korun.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Jakub Březovský

Fotka 5

Fotka 4

Fotka 3

Fotka 2

Fotka 1


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑