Pardubice podle vás


V Přelouči se chystá protestní akce proti Zemanovi

12.leden 2015 10:50

V Přelouči se chystá protestní akce proti Zemanovi

Prezident republiky Miloš Zeman, jemuž dnes začíná třídenní návštěva v Pardubickém kraji, se ani zde nevyhne protestům občanů. Protestní akce je naplánovaná na dnešní odpoledne od 15 hodin před Občanskou záložnou v Přelouči. Právě v Občanské záložně se má totiž uskutečnit debata s místními občany. Mimo města Přelouč má prezident naplánovaná setkání také s občany Chrudimi, Hlinska a Chocně.

Nesouhlas s názory Miloše Zemana

Akce, DAR PRO PANA ZEMANA - 10 000 000 mínus Přelouč, si klade za cíl rozumnou a poklidnou cestou vyjádřit nesouhlas s některými výroky Miloše Zemana. Pořadatelé se zvláště vymezují proti názoru prezidenta, který prohlásil, že se přijel do Číny učit, jak stabilizovat společnost. Pořadatelé akce také nesouhlasí s pozváním Vladimira Putina do Čech v období ukrajinské krize.

Setkání s představiteli obcí

Před odjezdem do Přelouče se prezident Zeman setká také s představiteli kraje a starosty obcí. Na všechny akce ho bude doprovázet hejtman Martin Netolický (ČSSD).
Poslední oficiální návštěva Miloše Zemana v kraji se odehrála v září roku 2013. Tehdy prezident Zeman mimo jiné diskutoval například se studenty Gymnázia Dašická.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑