Pardubice podle vás

V Pardubicích proběhl Corny cup

17.září 2014 16:47

V úterý (16. 9.) se na pardubickém městském stadionu sešli studenti z šestnácti pardubických škol a okolí. Vyzkoušeli si závodit jako profesionální atleti.
Atletický pohár Corny byl uspořádán již po sedmadvacáté, jeho patronkou je olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková.

Dašák x Mozart

Mezi dívkami svedla souboj pardubická gymnázia Dašák a Mozarťák. Ještě před závěrečnou disciplínou, jež byla švédská štafeta na 400, 300, 200 a 100 metrů vedlo gymnázium Dašická. Po štafetě však skončilo gymnázium Mozartova na prvním místě s náskokem 41 bodů. Obě družstva však postupují do krajského kola, které se koná již příští čtvrtek a věřte, že souboj bude velmi napínavý.
Mezi chlapci zvítězila SPŠ chemická Pardubice s počtem 7842 bodů, na druhém místě se umístíia SPŠ elektrotechnická Pardubice s 7791 body. Ačkoliv SPŠE chyběl jejich favorit Vojtěch Netymach, probojovala se také do krajského kola. Tudíž se můžeme jen těšit, jak se jí povede příště.
Již ve čtvrtek 25. 9. budeme vědět, jak pardubické školy dopadly a zda postoupily na mistrovství ČR.