Pardubice podle vás

V okresním kole Corny poháru zvítězily dívky z Mozartu, u kluků dominovala SPŠE

17.září 2015 14:47

V okresním kole Corny poháru zvítězily dívky z Mozartu

V úterý 15. 9. se sešli atleti z okresu Pardubic na městském atletickém stadionu, aby opět předvedli své nejlepší výkony. Do krajského kola postoupily školy, které obsadily první a druhou příčku a souboj o postup byl opět napínavý.

Mezi děvčaty se svedl boj opět mezi Mozarťákem a Dašákem. Hned po začátku soutěže utekly zbylým pěti školám a bojovaly o každý bod. Gymnázium Dašická bylo však oslabeno o výbornou atletku Lucii Stoklasovou, která je momentálně na Korsice. I když mu Mozarťák utekl o 654 bodů, do finále postupují obě školy a krajské kolo, které se bude konat v Litomyšli, bude ještě zajímavé.

Mezi chlapci, stejně jako loni, zvítězila SPŠE Pardubice s výsledkem 8538 bodů. Ale letos jejich vítězství nebylo až tak jednoznačné, mezi prvním a třetím místem se střídal během soutěže opět i Dašák a Mozarťák. V úterý měl Mozarťák zkrátka štěstí a i chlapci Dašák porazili a zasloužili se o postup. Rozdíl mezi nimi byl však pouhých 92 bodů.

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Eva Hronová Čaladi