Pardubice podle vás


V hokejovém derby univerzit zvítězil Hradec Králové

10.říjen 2014 14:56

V hokejovém derby univerzit zvítězil Hradec Králové

Pardubice se zapojily do nově vznikající tradice v univerzitním hokeji. Pořadatelé se nechali inspirovat brněnskými derby mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým.

Fanoušci Pardubic a Hradce

V Brně na stejnou akci dorazilo loni 7 100 fanoušků, Pardubice dosáhly sice nižšího počtu (2657), ale atmosféra rozhodně nestrádala. Celá jedna polovina arény a kotel byla obsazena pardubickými fanoušky a druhá polovina naplněna fanoušky z Hradce. Fanoušci z Hradce Králové a z Pardubic se neustále překřikovali a přenesli na led velmi napjatou a povzbuzující náladu. Je nutné podotknout, že v ČEZ aréně nechyběli ani rektoři obou univerzit.

Prohra Pardubic

Na univerzitách je spoustu sportovců, proto každá univerzita sestavila tým ze svých nejlepších hokejových hráčů a nasadila jim trénink, aby mohli uspořádat sportovní utkání. Univerzita HK perlila hned v první třetině, když nasázela UPCE tři góly. Pardubice však ve druhé třetině začaly dotahovat, jejich snaha tentokrát bohužel nestačila. V druhé třetině se diváci ovšem dočkali i pestré vsuvky, kdy si jeden z pardubických hráčů a druhý z hradeckých hráčů sundali rukavice a předvedli Rockyho Balbou na scéně. V tomto utkání zvítězily Pardubice. V zápase bohužel Pardubice prohrály 6:3. Kapitán pardubického týmu Petr Vlček dodal: „Hradec byl první třetinu výborný, tam to nahnali, my to pak jen dotahovali.“

Afterparty

Studenti i diváci se po zápase mohli přesnou do AFI Palace na závěřečnou afterparty. Skvělou muziku pro ně připravily kapely Voxel, Rybičky 48, Sabrage a další.
Hokejové derby začaly novou tradici, kdy si studenti mohou zpestřit studijní život a čas od času se pobavit. Doufejme tedy, že se akce vydaří opět i příští rok a my se můžeme těšit na odvetu a obrácení skóre.  

Tereza Čaladi, redaktorka portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑