Pardubice podle vás


V Divadle 29 se rozlil Džem!

22.leden 2014 19:44

V Divadle 29 se rozlil Džem!

Žádná tragédie se ale nekonala. Naopak. 18. ledna se v Divadle 29 konal další zápas v improvizaci. Domácí tým Pa.Le.Ťác.I. vyzval hráče brněnského Džemu. Před téměř zaplněným hledištěm hráči obou týmů společně vytvářeli krátké a vtipné improvizace na divácká témata v několika kategoriích s jasně danými pravidly.

Poskakující hlediště

Oba soupeřící týmy se tentokrát skládaly výhradně z mužů. Aby improvizace probíhala podle pravidel, museli hráči šetřit nemístnými vtípky a dodržovat zadaný čas. Na vše dohlížela přísná rozhodčí Andrea a její dvě pomocnice, které měly na starost měření času, počítání diváckých hlasů a přinášení témat vybraných od diváků. Celkově toto striktní genderové rozdělení završovala roztomilá, ale přesto chvílemi nejistá Míla, která diváky celým večerem provázela a vysvětlovala jim všechny důležité náležitosti zápasu, jako je používání hlasovacích kartiček nebo papučí sloužících k vyjádření nesouhlasu s rozhodčím. Se svou rolí si poradila doslova nonšalantně, což předvedla třeba ve chvíli, kdy za trest nechala celé hlediště povstat a povyskočit na místě. Ani muži ale neměli v područí žen snadnou pozici. Přesto si se zadanými tématy poradili a odvedli výborné výkony.

Vědci s cizíma rukama

V samotném zápase byla ke shlédnutí například odborná přednáška dvou vědců s cizíma rukama, dabing filmových ukázek nebo love song pro ženu z hlediště. Při jednotlivých kategoriích se naplněné divadlo několikrát otřáslo v základech a v očích diváků se třpytily slzy smíchu. Po první polovině to vypadalo, že je celý večer v rukou domácího týmu. Zdání se ale po přestávce rychle vytratilo, když domácí několikrát faulovali. Brněnský tým situace okamžitě využil a zápas srovnal na výslednou remízu. Hlavním vítězem tak byl nakonec sám divák, který mohl představení nejen shlédnout, ale také ho přímo ovlivnit.
Doporučuji proto i vám navštívit některé z dalších představení domácích Pa.Le.Ťáků. Příští nezapomenutelný a hlavně neopakovatelný večer se koná 14. února v Divadle Exil.

Jan Vlasák, Pa.Le.Ťác.I.
Fotografie: Josef Ženatý
 

Související články

V Divadle 29 se rozlil Džem!

V Divadle 29 se rozlil Džem!

V Divadle 29 se rozlil Džem!

V Divadle 29 se rozlil Džem!

V Divadle 29 se rozlil Džem!

V Divadle 29 se rozlil Džem!


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑