Pardubice podle vás


Univerzita přivítala tisícovku odborníků na léčbu ran

22.leden 2015 19:33

Univerzita přivítala tisícovku odborníků na léčbu ran

Na půdě Univerzity Pardubice byl dnes v dopoledních hodinách zahájen již třináctý ročník celostátního kongresu České společnosti pro léčbu rány, probíhat bude také během zítřejších dopoledních hodin. Letošním tématem se stala mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů.

Léčba ran

Kongres je určen pro lékaře z praxe, chirurgy, dermatology, angiology, geriatry, diabetology, internisty a lékaře ostatních oborů, kteří se zabývají léčbou rány.

„Problematika léčby ran je velmi široká a zasahuje do mnoha oborů. Proto je velmi potřebné, aby se jednotliví specialisté sešli a společně pohovořili. Navzájem si tak můžeme předat cenné poznatky a přiučit se od kolegů,“ řekl Ivo Bureš, předseda České společnosti pro léčbu rány a primář geriatrického centra pardubické nemocnice.

Představení fúze Nemocnic Pardubického kraje

Letošní ročník, jehož spolupořadatelem jsou Nemocnice Pardubického kraje a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, navštívila tisícovka zájemců. Setkání s lékaři a odborníky z jiných krajů využil i Roman Línek, první náměstek hejtmana, který účastníkům představil fúzi všech pěti nemocnic v Pardubickém kraji, k níž došlo v polovině loňského roku.
Na odborných workshopech, jež doplňují kongres, vystoupí i odborníci z pardubické a chrudimské nemocnice.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Pardubický kraj


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑