Pardubice podle vás


Tyršáky budou bez haly. Město vybralo firmu pro demolici

08.říjen 2013 10:48

Tyršáky budou bez haly. Město vybralo firmu pro demolici

Torzo haly, jejíž stavba skončila před více než dvaceti lety tedy v roce 1989, bude již za nedlouho zbouráno. Nedostavěná hala u Tyršových sadů půjde k zemi za zhruba 2 miliony korun. V případě této demolice nemuselo město vypsat klasické otevřené výběrové řízení a to proto, že případ nedostavěné sportovní haly spadá do kategorie malých zakázek. U nich stačí, když město osloví pět firem a ta, která podá nejlepší nabídku, zakázku získá.
S uvedeným případem se ale objevily spory, že firma Kovošrot Jarý nabídla městu, konkrétně šéfovi odboru majetku a investic Jiřímu Čáňovi, že celou demolici vykoná zcela zdarma.

,,Podle našich propočtů je tam asi 400 tun železa, to znamená v ceně nějakých 2,5 milionu. Kdyby mě to nechali udělat, tak tu práci odvedu zadarmo nebo i něco zaplatím. Takto ale město zaplatí dva miliony," uvedl šéf firmy Petr Jarý pro idnes.cz ze dne 6.10.2013.

Výběr firem předkládá radě města odpovědný náměstek primátorky, ten celou záležitost konzultuje s vedoucím odboru majetku a investic. V tomto případě šlo o I. náměstka primátorky Jindřicha Taubera a výše zmíněného Jiřího Čáňu.
Výběrová komise přidělila zakázku firmě SK-EKO, která se kromě odstraňování staveb zabývá také likvidací odpadů a ekologických zátěží. Zajímavé na případu také je, že firma SK-EKO se rozhodla vybrat Kovošrot Jarý pro likvidaci železa.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: archiv redakce

Související články


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑