Pardubice podle vás


Třída Míru se slavnostně otevřela. Exprimátorka odmítla přijít

11.duben 2015 11:21

Třída Míru se slavnostně otevřela. Exprimátorka odmítla přijít

Slavnostní otevření třídy Míru provázelo několik vystoupení včetně projevů představitelů města. Kromě současného vedení se jej zúčastnil také bývalý náměstek exprimátorky Štěpánky Fraňkové Jindřich Tauber, ten měl v době svého působení třídu Míru na starosti.

Štěpánka Fraňková (SPP) účast na slavnostním otevření odmítla, jako důvod uvedla nepozvání jejích dalších náměstků Michala Koláčka a Františka Brendla (Pardubáci).

Primátor města Martin Charvát se rozhodl ve své řeči poděkovat nejen dodavatelům a subdodavatelům, ale také občanům.

„Chtěl bych poděkovat především vám občanům, kteří jste tady celý rok trávili se stavařema, za to že jste nezanevřeli na třídu Míru a svým přístupem jste výrazně pomohli přežít všem zdejším podnikatelům,” řekl Charvát. Ten společně s dalšími zátupci města i společností Syner přestřihl symbolickou pásku na znamení oficiálního otevření.

Na slavnostním otevření se předvedl také Vysokoškolský umělecký sbor Pardubice, skupina EGELET či zpěvačka Markéta Kadetová.

Fotogalerie - Rok na stavbě: Jak se změnila třída Míru?

Dlažba, trolejbusy i málo zeleně

Kritika na novou podobu třídy Míru nejčastěji míří na výběr dlažby, chybějící zeleň či projíždějící trolejbusy. V některých místech je již nyní možné sledovat nejrůznější fleky či stopy od pneumatik, které hyzdí novou dlažbu. Mnohým lidem vadí výběr dlažby také z toho důvodu, že při slunečním svitu je na třídě Míru až příliš světla, které bodá do očí.

„S výslednou podobou zrekonstruované třídy Míru jsem spokojen, i když co se dopravy, respektive pěší zóny týká, jde o kompromis. Nyní už záleží na obyvatelích a návštěvnících Pardubic, jestli se stane přirozeným centrem města. Jsem přesvědčen, že to tak bude, třída Míru k tomu má všechny předpoklady,“ okomentoval již dříve výslednou podobu třídy Míru Martin Charvát.

Třída Míru v datech a číslech

Přestavba třídy Míru trvala přes rok, její cena by se měla vejít do částky 120 milionů korun, z toho přibližně 80 milionů poputuje z dotací. Vyúčtování prací by měla liberecká společnost Syner, která stavbu realizovala, dodat do poloviny dubna.

„Definitivní vyúčtování ještě není hotové, nicméně již dnes je jasné, že tuto cenu nepřekročíme, naopak ještě několik milionů ušetříme,“ uvedla Helena Dvořáčková (ANO), náměstkyně zodpovědná za investice. Žádost o proplacení dotací musí město podat do konce června.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás

Slavnostní otevření třídy Míru

Slavnostní otevření provázelo i spuštění fontány

Slavnostní otevření třídy Míru


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑