Pardubice podle vás


Tradiční soutěž otužilců na Labi

04.leden 2014 18:39

Tradiční soutěž otužilců na Labi

Letos to bylo již po třiačtyřicáté, co se otužilci – a to nejen pardubičtí – sešli u mostu Pavla Wonky a smočili se v chladných vodách pomalu tekoucího Labe.
Letošní ročník této tradiční akce byl vyhlášen jako třetí ročník Memoriálu MUDr. Josefa Danihelky, zakladatele pardubického zimního plavání, a přilákal celkem 112 plavců, kteří se nebojí ledové vody. Nejmladšímu bylo dvanáct let a nejstaršímu sedmdesát devět.

Přemožitelé La Manche

Na startu nechyběli ani tři čeští přemožitelé Lamanšského průlivu – Jan Novák, Lída Zbořilová a Lenka Štěrbová. Byly vypsány čtyři tratě – 100 m, 250 m, 500 m a nejdelší 750 m.

Zaseknutý háček

Letošní ročník přilákal značné množství diváků, kteří sledovali otužilce, kterak si užívají plavání v mírném toku Labe, proplouvajíce pod Wonkovým mostem a kolem na hladině si hovícího Arnošta z Pardubic.
Celá otužilecká sešlost se nesla v přátelském duchu a diplom obdržel každý, kdo se zúčastnil, na pořadí se nehledělo. Vše se obešlo – až na jedinou výjimku, kdy se jedné plavkyni při vstupu do vody zasekl do nohy rybářský háček, bez kakýchkoliv nepříjemností a všichni se odebírali domů spokojeni, se slibem, že za rok se zde určitě znovu uvidí.

Jaroslav Praisler, redaktor Pardubice podle vás
 

Hromadná fotografie nejen pardubických otužilců

Otužilci při závodě v ledových vodách Labe


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑