Pardubice podle vás


Tipsport arena by mohla přejít do majetku města

24.srpen 2015 18:58

Tipsport arena by mohla přejít do majetku města

Tipsport arena, kterou v současné chvíli spravuje Rozvojový fond Pardubice, by mohla opět spadat pod město. Vedení radnice totiž v současné chvíli vážně uvažuje o jejím převodu. Důvodů proto je hned několik. Vedle toho by Tipsport arena do budoucna mohla mít také novou formu správcovství.

Momentální podmínky pro získání dotací hrají do karet spíše obcím než soukromým právnickým osobám, i to je jeden z důvodů, proč vedení města uvažuje o změně vlastnictví Tipsport areny. Dalším argumentem je vyčerpání úlohy Rozvojového fondu.

„Rozvojový fond je určen pro rozvoj města. V současné chvíli už v aréně nemá, co rozvíjet,” uvedl primátor Martin Charvát (ANO) s odkazem na doplacení první půjčky na revitalizaci areny.

Interní analýza magistrátu ohledně dalšího provozování areny by měla být hotová do konce října. Současně by mělo být i jasné, jaké bude další poslaní Rozvojového fondu.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Logo areny


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑