Pardubice podle vás


Tereza Čaladi

19.duben 2014 20:14

redaktorka

Vzdělání: Gymnázium Mozartova Pardubice
Věk: 18
Hobby: čtení, psaní, sport (atletika, lezení po horolezecké stěně) 

Něco o mně

Skutečný podnět, který ke přivedl k psaní, si pamatuji doteď. Když jsem byla malá, mohlo mi být tak deset, můj dědeček slavil narozeniny a mě nenapadlo nic jiného, než pro něj vymyslet krátkou knížku Fantazie se spoustou obrázků a krátkých příběhů. Řekl mi, že je to ten nejhezčí dárek, co kdy dostal, a to mě inspirovalo k tomu, abych psala dál.
Ve třinácti jsem přečetla kníhu od Ricka Riordana Percy Jackson: Zloděj blesku, která mě naprosto uchvátila. Po dočtení jsem se rozhodla, že napíši svou vlastní knížku Angelika je anděl. Vymyslela jsem fantasy příběh a rozdala ho mezi rodinu alespoň pro potěšení. Čímž se dostávám k tomu, že mým oblíbeným žánrem je právě fantasy. Miluji psaní knížek, jelikož vytvořím nový svět, ve kterém si můžu vymyslet cokoliv chci a nikdo mi ho nezmění. Je to naprosto otevřený prostor k vytvoření nové dimenze, do které se čtenáři následně mohou ponořit a prožívat dobrodružný příběh s hrdiny. Na druhou stranu je psaní knih dosti zdlouhavé, proto ráda vymýšlím i krátké povídky, které by měly přimět člověka k nějakému ponaučení.
Vedle nadpřirozených historek je důležitá i ta reálná stránka, kvůli které jsem začala psát do Pardubice podle vás. Můžeme informovat lidi kolem nás o aktuálním dění ve světě. Přitom sami sbíráme nové zážitky na akcích. Rozhodně je to možnost, jak se zapojit do dění ve světě a užívat všeho kolem sebe.  


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑