Pardubice podle vás


Teplé léto a hostinští na Pernštýňáku si mnou ruce

31.červenec 2013 16:32

Teplé léto a hostinští na Pernštýňáku si mnou ruce

Vlahé a teplé letní večery lákají k venkovnímu posezení nad vychlazeným nápojem a své o tom dobře vědí i majitelé podniků v historickém centru Pardubic. Zejména na Pernštýnském náměstí je jedna letní zahrádka vedle druhé. Pokud je to správné počasí, a to v posledních týdnech opravdu je, naplní se až skoro k prasknutí bavícími se a popíjejícími lidmi.

Letní sezónu proto majitelé podniků se zahrádkami dychtivě očekávají, tržby jim v případě příznivého počasí v létě stoupnou až třikrát oproti zbytku roku, jak nám prozradil číšník Petr z oblíbeného baru se zahrádkou Che's. Je to pro podnikatele velmi vítaná vzpruha v rozpočtu.

Provoz letních zahrádek má ovšem odpůrce v řadách místních obyvatel, jimž vadí hluk a nepořádek pramenící z provozu zahrádek. Radnice už jednou provoz zahrádek striktně omezila do desáté hodiny večerní, ale po protestech hostinských byla tato hodina smířlivě posunuta na půlnoc, ovšem od desíti platí normální noční klid.

Určité snížení tržeb jsme se zavedením vyhlášky před dvěma lety zaznamenali, ovšem není to nic nepřekonatelného. Těžší je udržet hosty na zahrádce po desáté v relativním tichu, které odpovídá nočnímu klidu, a někdy je těžké i přinutit hosty zahrádku opustit a přimět je, aby se nezdržovali v prostoru před vchodem do baru,“ uvedl číšník Petr.

Doufejme, že se podaří sladit využití historického centra jakožto místa, kde se mohou lidé bavit, a to i do nočních hodin, s místem kde se i bydlí. Byla by škoda vidět střed města během letních večerů bez života.

Jaroslav Praisler, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: René Faktor

 

Pernštýnské náměstí

Pernštýnské náměstí

Pernštýnské náměstí

Pernštýnské náměstí

Pernštýnské náměstí

Pernštýnské náměstí


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑