Pardubice podle vás


Tenis dostal zelenou. Zastupitelé napodruhé schválili dotace

28.duben 2015 21:16

Tenis dostal zelenou. Zastupitelé napodruhé schválili dotace

Pondělní mimořádné zasedání zastupitelstva se překvapivě po dlouhé době odehrálo bez větších dramat, do diskuse k několika bodům se navíc často žádný zastupitel, jak bývá zvykem, nepřihlásil.

Přesto se opět otevřela debata k opětovnému schvalování dotací pro sport, a to konkrétně pro 1. Východočeskou Tenisovou a společnost DAE Services, kterým při minulém hlasování chyběly vždy dva hlasy pro získání dotace.

Při minulém zasedání zastupitelstva se Karlu Haasovi (ODS) a Václavu Shejbalovi (ANO) totiž nezamlouvaly velikosti jednotlivých dotací, které činily 368 tisíc pro 1. Východočeskou tenisovou a 150 tisíc pro společnost DAE Services. Karel Haas tehdy poukázal na dvojnásobné navýšení žádosti o dotaci v případě 1. Východočeské Tenisové oproti minulému roku. Ta totiž sídlí v prostorách společnosti TCV Pardubice, jejíž jednatel Miroslav Herudek (ANO) je zároveň předsedou Sportovní komise.

Komise se tedy žádostmi  opětovně zabývala, obě následně doporučila ke schválení. Na zasedání zastupitelstva vystoupila také jednatelka společnosti DAE Services, která se svým projevem snažila přítomné přesvědčit o důležitosti tenisového turnaje Rieter Open Pardubice, který se chystá na 20.-27. června. Obě žádosti o dotace byly na konec schváleny dvaceti čtyřmi hlasy. Bez zajímavosti ovšem není, že společnost, která žádá o podporu ve výši 150 tisíc v současné chvíli nedisponuje funkčními webovými stránkami, jak na nedostatek, který by mohl vyvolat značnou nedůvěru, poukázal Karel Haas.

Mírnější sankce v případě Tyršáků

Zastupitelé také schválili dodatek č. 4 ke smlouvě o revitalizaci Tyršových sadů, který městu zajistí mírnější sankce v případě, že by nesplnilo podmínky poskytovatele dotace, z níž bude čerpat.

V závěrečné debatě se poté objevila témata jako Pardubické hudební jaro, které se i letos těšilo velkému zájmu veřejnosti, dále zastupitelé naťukli rekonstrukci letního stadionu či areál Tesly.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: 1. Východočeská tenisová


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑