Pardubice podle vás


Svobodní chtějí zrušit čtyři odbory města

04.září 2014 16:00

Svobodní chtějí zrušit čtyři odbory města

Svobodní dnes (4.9.) na tiskové konferenci představili kompletní seznam kandidátů včetně volebního programu i návrhu na změnu organizační struktury města Pardubic (viz příloha).

Kandidáti

Do boje o primátorské křeslo se postaví avizovaný Michael Bartoš, anesteziolog a spoluzakladatel krajského sdružení Strany svobodných občanů.
Přítomni byli také Zdeněk Přikryl a Pavel Eliáš, kandidáti s číslem dva a tři. Oba se výrazně vymezili proti současné podobě politiky nejen na „Velké radnici” ale i evropské úrovni.

„Evropská unie buduje socialismus a strany dělají levicovou politiku,” prohlásil Zdeněk Přikryl.

Financování kampaně

Svobodní vydají na propagační materiály 160 tisíc korun. Většina financí poputuje z krajského rozpočtu, zbytek převážně ze sponzorských darů členů strany a jejích příznivců. Stejně jako ostatní strany plánují i Svobodní kontaktní kampaň. Voliči budou také moci koncem září navštívit debatu s europoslancem Petrem Machem. Na rozdíl od mnohých politických subjektů zde v Pardubicích se ale nechystají kandidovat i na tzv. malých radnicích.

Program: snížení odborů, rozvoj města a bezpečnost

Svobodní ve svém programu prosazují hospodaření s vyrovnaným rozpočtem, snížení počtu odborů, oddělení a úseků magistrátu. Konkrétně by Svobodní rádi zrušili odbor školství, kultury a sportu, odbor informačních technologií, odbor hlavního architekta a odbor rozvoje a strategie. Poslední odbor vznikl v nedávné době. Svou činnost zahájil na počátku července a mezi jeho hlavní cíle by mělo patřit čerpání finančních prostředků z Evropské unie, proti kterému se Svobodní často vymezují. Řeč přišla i na zbytný majetek (bytové jednotky) a tzv. brownfieldy, které by Svobodní rádi rozprodali. Mezi další priority patří omezení vlivu na podnikatelský sektor, zvýšení bezpečnosti a míry vlivu občanů na rozhodování o podobě města.
Pokud by se Strana svobodných občanů dostala do zastupitelstva, vidí své místo předběžně spíše v opozici.

„Nám půjde o to, abychom se domluvili na hlavních bodech, jako je redukce magistrátu. Pardubice jsou městem, které je plné zbytečných úředníků. Pokud se domluvíme na tom, že dotační politika pro nás není prioritou a že s dotacemi by se mělo pracovat jako se šafránem, ne naopak, jak říká například ODS, tak s těmito stranami bychom byli schopni spolupracovat,” řekl Michael Bartoš k otázce spolupráce s ostatními politickými subjekty ve městě.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Svobodní Pardubice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑