Pardubice podle vás


Strany spustily kampaně. K vidění jsou bílé billboardy i agitace na fb

10.srpen 2014 11:41

Strany spustily kampaně. K vidění jsou bílé billboardy i agitace

Je tomu pár dní, co se v pardubických ulicích začaly objevovat bílé plochy z minoritní části pokryté strohými motty. Rovněž byl odhalen i plakát ČSSD, který byl umístěn za Afi palácem a následně odstraněn. Některé strany vsadily na propagaci na sociálních sítích

Bílé billboardy a „Zdravé Pardubice”

„Pardubice potřebují odvážnější občany”, „Pardubice potřebují víc betonu”, „Pardubice potřebují víc trpělivých řidičů.” To je krátký prostřih textů, které vás mohly, obrazně řečeno, praštit do očí třeba během cesty do práce u nádraží, krematoria či univerzity. Je téměř jasné, že se jedná o účelnou politickou kampaň pro komunální volby, které nás čekají 10. a 11. října.
Tyto billboardy nejsou jedinou kampaní, která své působení zahájila dříve. Ještě nedávno jste mohli zaregistrovat téměř dvanáctimetrovou plachtu s ústředním nápisem „Zdravé Pardubice” umístěnou na budově za Afi Palácem, na níž byli vyobrazeni kandidáti ČSSD. Protože ale plachta zaujímala své místo na veřejném majetku, nařídilo město její odstranění.

Agitace na sociálních sítích

Oproti tomu se některé strany zaměřily na internetovou propagaci, a to například TOP 09, která vsadila na placenou reklamu na sociálních sítích. Na facebooku se v poslední době začali hojně projevovat Svobodní, jejichž příspěvky či komentáře jsou vídány velmi často - i to můžeme začlenit mezi určitou formu kampaně.
Za zmínku stojí i vznik spolku Naše Pardubice vedeného Filipem Sedlákem, jenž původně vytvořil facebookovou stránku. Na ní mohou občané diskutovat o tématech týkajících se města - právě pod příspěvky stránky Naše Pardubice můžeme pozorovat zvýšenou činnost Svobodných, na což Filip Sedlák před pár dny reagoval slovy: „Začínám mít pocit, že se tady z toho stala stránka Svobodných”.
V případě nadcházejících komunálních voleb Naše Pardubice však neprezentují samotný spolek, ale jedná se o sdružení nezávislých kandidátů a politického subjektu Hnutí FAIR PLAY.

„V podstatě, když by nebylo mé osoby, tak se dá říci, že to je pouze shoda jmen a nemá to spolu nic společného,” upřesnil pro Pardubice podle vás Filip Sedlák.

Strategické skupiny

Součástí politické kampaně ANO v Pardubicích budou takzvané strategické skupiny. Rozdíl oproti obdobným skupinám jiných stran by měl být v tom, že ANO do řešení problematických či strategických otázek zapojí veřejnost.

„Máme představu, že ‚obsadíme‘ prostor před naší kanceláří mezi kostelem a McDonaldem, téměř trvale na celý měsíc. Nechceme lákat lidi, aby šli za námi na Duklu, do Afi, na Dubinu, ale chceme jít my za nimi,” řekl pro Pardubice podle vás Martin Kolovratník.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: redakce


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑