Pardubice podle vás


Srpen letí kupředu, repertoár letního kina cestuje do minulosti

12.srpen 2013 19:12

Srpen letí kupředu, repertoár letního kina cestuje do minulosti

Jste nadšenci filmů zahalených do kabátu historie té naší i zahraniční? Pak si tento týden přijdete na své. Je libo prezident Roosevelt, Winston Churchill či náhled do doby komunismu v Čechách nebo dokonce cesta do pravěku? To vše a mnohem víc nabízí menu letního kina tento týden!


V pondělí
12.srpna nás čeká americké drama Dluh s oscarovou herečkou Helen Mirren v hlavní roli. I v tomto snímku se vrátíme do minulosti, alespoň částečně. Pojednává totiž o třech vysloužilých agentech, kteří v šedesátých letech minulého století měli za úkol vystopovat a zabít nacistického válečného zločince. Což se jim ovšem nepovedlo, a tak je dluh jejich vlastní minulosti pronásleduje až do současnosti.

V úterý
13.srpna atmosféru trochu odlehčíme a napětí vystřídá osvobozující vlna smíchu. Vydechněte, a užijte si společně s Billem Murrayem jeho Královský víkend. Kdo ví, třeba přijede na návštěvu i sama královna Alžběta.

Ve středu
si filmové cesty do minulosti mohou vychutnat i děti. Letní kino totiž odhalí další osudy mamuta Mannyho, lenochoda Diega a dalších hrdinů.
si filmové cesty do minulosti mohou vychutnat i děti. Letní kino totiž odhalí další osudy mamuta Mannyho, lenochoda Diega a dalších hrdinů. Doba ledová: Úsvit dinosaurů.

Ve čtvrtek
15.srpna nás v kině již tradičně přivítá film z produkce HBO. Tentokrát se ovšem nebude jednat o dokument, nýbrž o pořádné drama. HBO nám totiž dá nahlédnout do života anglického premiéra žijícího v nejtemnější době našich, i světových dějin.  V srdci bouře : Churchill ve válce.

V pátek
večer ještě dějiny minulého století tak docela neopustíme. Naopak se do nich dokonce ponoříme ještě hlouběji. S českým krimi dramatem Ve stínu se octneme v poválečných dobách, kdy naší zemí cloumal komunismus a neutichající intriky tajné policie.

O víkendu už se od temné minulosti nadobro odtrhneme a plně se ponoříme do přítomnosti, kterou nás v sobotu večer bude provázet například Simona Stašová a Ondřej Vetchý v duchaplné české komedii Láska je láska.

Týden ukončíme skoro futuristicky. Společně s hlavními hrdiny Útěk z MS-1 se podíváme do vesmírné věznice, kde jsou drženi ti nejnebezpečnější zločinci světa.  Na tento akční thriller vás může kromě neotřelého příběhu nalákat i to, že v čele jeho tvůrčí skupiny stojí Luc Besson, tvůrce velkofilmů jako je Pátý element, Taxi nebo Johanka z Arku. Nenechte si jej ujít!

Anna Musilová, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie zdroj: zde

 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑