Pardubice podle vás


Sportovci a hudebníci se spojili v pomoci potřebným

29.listopad 2015 19:40

Sportovci a hudebníci se spojili v pomoci potřebným

Sport a hudba – dva naprosto odlišné průmysly, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Ve skutečnosti však mají něco společného, tedy aspoň v Pardubicích. A to chuť pomáhat těm, kteří to potřebují.

Martin Prorok z rockové skupiny Egelet a předseda představenstva basketbalového klubu Beksa Pavel Stara se rozhodli společnými silami rozhýbat nový projekt, který si klade za cíl pomáhat tam, kde je třeba. Mělo by se jednat o jakousi tradici koncertů a zápasů nesoucí název FRAGILE (slovo pochází z francouzštiny, v překladu znamená křehký, nestálý), který má symbolizovat křehkost zdraví a života vůbec.

„Propojení hudebního a sportovního světa je nesmírně obohacující pro obě strany, a když můžete spojenými silami pomoci, není nic lepšího,“ objasňuje důvody spolupráce Pavel Stara.

První FRAGILE akce se odehrála v sobotu 21. listopadu 2015. Beksa hrající v retro dresech hostila v Tipsport aréně hráče USK Praha a v průběhu zápasu předal Pavel Stara šek na dvacet tisíc korun, k němuž baskytarista Martin Prorok přidal výtěžek z koncertu v Ponorce, který čítal na 18 540 korun. Celý obnos putoval do rukou maminky šestileté Míši Hlaváčkové z Dědka u Lázní Bohdaneč, která v šesti měsících onemocněla neobjasněnou nemocí, kvůli níž potřebuje takřka čtyřiadvacetihodinovou péči blízkých a odborníků. Necelých čtyřicet tisíc by mělo Míše pomoci zaplatit asistenta, který by o ni pečoval.

„Děkujeme všem, kdo jste přišli a přispěli! V dobročinnosti budeme i nadále intenzivně pokračovat!“ slibují za sportovce i muzikanty Pavel Stara a Martin Prorok.

Malé Míše se ale rozhodl pomoci také místní Rotaract club, a to prodejem charitativního svařáku na Perštýnském náměstí a třídě Míru. Prodej se uskuteční během druhého adventního víkendu a také po celý týden od 7. do 13 prosince. Výtěžek poputuje na podporu Míši.

Anna Musilová, (externí odkaz) (nové okno) redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: FRAGILE


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑