Pardubice podle vás


RSSRSS

Co hýbe Pardubicemi

Již od roku 1996 je v řešení projekt splavnění Labe do Pardubic. V průběhu řešení se setkával s řadou překážek, odpůrců, ale i zastánců, kteří v tomto projektu vidí především výhody. Na to, jaké výhody projekt skýtá, a čím argumentují jeho odpůrci, se podíváme v následujícím článku.

V současné době je Labe splavné pouze do Chvaletic a cílem projektu je prodloužit tuto splavnost právě až do Pardubic. Zatím jsou však lodě plující do města perníku pouhým snem. Realizace tohoto snu totižzahrnuje mnoho stavebních prací v okolí řeky, což se samozřejmě nelíbí organizacím zaměřeným na ochranu přírody a zvířat. To je také hlavním důvodem, proč se řešení projektu táhne již více než 10 let.

Projekt ovšem nepočítá se splavností Labe pouze ve směru od Hamburku, ale také s napojením na chystaný kanál Dunaj – Odra – Labe. Tato cesta by měla být součástí transevropských dopravních koridorů. Směrem na východ je realizace kanálu problematická hlavně z toho důvodu, že zasahuje do územních plánů řady obcí a blokuje parcely, na kterých tudíž není možné stavět. 

Více informací o splavnění Labe naleznete v podrobném článku zde.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑