Pardubice podle vás


Skryté poklady aneb vánoční dárky na poslední chvíli

22.prosinec 2013 18:50

Skryté poklady aneb vánoční dárky na poslední chvíli

Čtení na víkend: Pokud patříte mezi ten typ lidí, který shání vánoční dárky třiadvacátého prosince odpoledne, nebo jen potřebujete dokoupit pár drobností pro radost pro své nejbližší, máme pro vás několik tipů na obchody, o kterých možná ani nevíte, že v našem městě jsou. Což je ovšem škoda, protože se v nich dají objevit hotové poklady!

Nikki Chic Shabby & Vintage

Tento malý obchod působí už zvenku velice přitažlivě. Ve výloze je vystavená stolní lampa, skříňka a drobné bytové doplňky laděné většinou do bílých a pastelových odstínů. Téměř vše působí naoko oprýskaně, ale když se zadíváte pozorněji, zjistíte, že je to součástí té malebnosti, která z každé jednotlivé věci v obchodě dýchá. V detailech, které dokonale doplní váš obývák, dětský pokoj či ložnici, se skrývá kousek středomořské sofistikovanosti. Prostory obchodu jsou sice malé, ale o to víc je prolnutý domácí poklidnou atmosférou, což ocení především ti, kteří nemají rádi lidmi přeplněné supermarkety a dlouhé fronty u pokladen. Jak jsem zmínila výše, seženete zde především drobnější kusy nábytku a doplňky jako překrásné hrnky, rámečky, keramiku, polštářky a dokonce i kosmetiku. Obchod se nachází v Pernštýnské ulici.

Batavia

Od středomoří zavítejme do orientu, v jehož duchu se nese obchod nacházející se za McDonald’s na třídě Míru. Najdete zde originalitu všeho druhu; od dřevěných sošek slonů, koček, ještěrek a dalších zvířat, přes nepřeberné množství etno náramků a jiných šperků až po batikované a ručně zdobené oblečení, které je význačné především svou osobitostí. Pokud tedy máte v rodině nějakého náruživého cestovatele či pouhého milovníka exotického orientu, je Batavie místo, kde seženete ten pravý dárek.

Bontonland

Pokud si opravdu nevíte rady s vánočním dárkem, darujte hudbu. A té je obchod Bontonland, který najdete na Pernštýnském náměstí, plný. A nejen hudby. Kromě CD všech žánrů, zde seženete i DVD, trička s potisky známých interpretů, rovněž hrnky se jmény těch nejoblíbenějších kapel v historii anebo zápisníky s podobnými motivy. Najdou se tu i věci pro vyznavače vintage – k zakoupení je tu například celá kolekce filmů s herečkou Audrey Hepburn anebo gramofonové desky. Koho by pod stromečkem nepotěšila originální deska od Beatles?

Very Berry

Poměrně nově otevřený obchod, který našel své místo v nově zrekonstruované Machoňově pasáži. Nakoupíte zde spoustu drobností, které vaše blízké zahřejí u srdce, jako například ručně vyráběná mýdla, luxusní kosmetiku, hrnky, drobné dekorace, najdete tu i stojan s kvalitními víny. Ale hlavní dominantou obchodu jsou především ikonické Yankee Candles, americké svíčky, které si vydobyly uznání a oblíbenost po celém světě. Nejen pro svou kvalitu, ale především pro perfektní autentičnost všech vůní života – jedna svíčka voní jako listopadový déšť, jiná jako letní noc nebo čerstvě vyprané prádlo. Některou z nich tu můžete koupit ještě na Štědrý den ráno, kdy má obchod pro své zákazníky náruč otevřenou.

Anna Musilová, redaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Yankee Candles


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑