Pardubice podle vás


Šarlota Šudrychová

19.duben 2014 19:43

šéfredaktor a manažer

Vzdělání: Právnická fakulta, Univerzita Karlova
Věk: 21 let
Hobby: literatura (čtení, povídky, literární kritika), rybaření, malování, volební systémy
Kontakt: pracovni.sarlot@gmail.com

Něco o mně

Téměř většina mého života je spjata s literaturou. Už jako malou mě bavilo vymýšlet si různé příběhy a básničky. Poté, co jsem zhlédla první díl Harryho Pottera (záběr na lokomotivu a první pohled na Bradavice mám stále v paměti), jsem se pustila do blogaření a psaní fanfiction povídek. V této době jsem také objevila kouzlo literární kritiky. Svou první opravdovou jsem dostala od Blanch, královny české fanfiction, která mi ukázala, že především kritika může člověka posunout kupředu, i když je ji třeba z počátku těžké přijmout. Po čase jsem začala vytvářet konstrukci vlastního fantasy světa, jehož postavy, místa a předměty stále čekají, až se k nim jednou vrátím. Protože mi ale dlouhé příběhy nikdy moc nešly, přešla jsem na originální povídky. V současné době kromě novinařiny sem tam píši poezii, sama jí dávám přízvisko výkřiková.
S Pardubicemi mě pojí především Dašák, přátelé a nyní i má práce. Mám ráda jazyk Listiny základních práv a svobod, slunečnice a Karlův most. Zajímám se o volby, lidskoprávní tématiku, celosvětové dění, jsem zastáncem pravdy a nesnáším nespravedlnost a ignoraci. Miluju setkávání se s přáteli, dobré jídlo, čokoládovou zmrzlinu a starší hudbu typu Beatles :).

Co mě přivedlo k tomuto projektu…

Projektu Pardubice podle vás se věnuji od června 2013, kdy jsem pouhou shodou náhod objevila nabídku na redaktorskou pozici. Po třech měsících ve funkci šéfredaktora jsem byla pověřena i funkcí manažera projektu. Pardubice podle vás jsou pro mě v současné době srdcovou záležitostí, která mi nepřetržitě přináší spoustu radosti, nových zkušeností i příležitostí a především také nová přátelství, kterých si nesmírně cením.

V rámci projektu se podílím na…

Jako šéfredaktor mám na starosti především kontrolu a editace jednotlivých příspěvků. Všechny články před vydáním bez výjimky čtu a schvaluji. S redaktory obvykle konzultuji výběr článků a následně i jejich konečnou podobu. Sama také aktivně píši. Zajímám se především o politické dění na magistrátě či krajském úřadu. Jako manažer vytvářím zprávy, koncepce, svolávám schůze vedení či teambuildingy redakce. Starám se také o naši fb stránku či o instagram.

Projekty PPV

Pardubice podle vás nejsou jen informačně-zpravodajským serverem. Společně se v redakci snažíme hledat nové cesty. Mezi ně patří i předvolební debata s kandidáty do Poslanecké sněmovny, kterou jsme v říjnu uspořádali. Moderování se společně se mnou ujal Petr Tomášek.
Naším novým cílem je i vzdělávání. Chystáme se vytvořit sérii workshopů nejen na novinářská témata. První workshop, který jsme uspořádali a který jsem odpřednášela, byl na téma aspekty dobré novinařiny. V červenci jsem jako další téma zvolila: Tři fáze rozhovoru. Za Pardubice podle vás jsme uspořádali také literární piknik.
Ráda bych také viděla PPV jako pořadatele literárního večera či jiného zajímavého zaměření.
 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2016, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑