Pardubice podle vás


Rozvažte si jazyk v pardubických jazykových školách!

31.říjen 2013 18:21

Rozvažte si jazyk v pardubických jazykových školách!

Někdo kdysi řekl, že vzdělání je to nejlepší, co můžeme od života dostat. A prodlužující se večery doslova vybízejí k jejich efektivnímu využití – tak proč si je nezpestřit studiem rozmanitých a zajímavých evropských jazyků? V tomto článku se zaměřím na nejnavštěvovanější jazykové školy v Pardubicích, které dle vlastních zkušeností a referencí mohu jen doporučit.

Yes!

Jazyková škola Yes! zahájila svou působnost v roce 2006 a sídlí centru města, v Pernerově ulici. Nejprve se škola zaměřovala výhradně na anglický jazyk, s počátkem letošního roku rozšířila svou nabídku o další dva jazyky – němčinu a španělštinu. Hlavní výhodou studia na této škole je, že vás nekompromisně a účinně připraví na praktické využití jazyka, jelikož využívá tzv. Direct method, a to jak v angličtině, němčině (Direktes Deutsch), tak i ve španělštině (Espańol Directo). Princip tohoto ve světě velice uznávaného stylu výuky spočívá v otázkách a dlouhých odpovědích, díky čemuž se zlepší rychlost reakcí na kladené dotazy a plynulé mluvení studenta bez delšího přemýšlení. Tato metoda je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé. Všechny tři jazyky zde vyučují zkušení a příjemní lektoři, kteří vám ochotně pomohou a udělají z vašeho studia zábavnou a efektivní cestu za poznáním.

Alliance Française

Francouzština – pro mnoho lidí velice přitažlivý jazyk. Pokud jste si vždy chtěli osvojit alespoň její základy nebo s francouzskými nosovkami zacházet jako rodilý mluvčí, máte jedinečnou příležitost odkoukat to přímo od Francouzů. V Alliance Française de Pardubice, nacházející se na Pernštýnském náměstí, vyučují francouzštinu nejen čeští kvalifikovaní profesoři, ale i rodilí mluvčí. Škola kromě toho nabízí nespočet druhů kurzů – od individuálních a skupinových, přes letní až po firemní. V prostorách aliance se nachází také knihovna, kde si můžete vypůjčit francouzské knihy nebo časopisy. Mimo to také máte možnost zpečetit své studium mezinárodními zkouškami DELF a DALF, vydávanými francouzským ministerstvem školství. Pokud se tedy toužíte seznámit s královnou románských jazyků, směle do toho!

Evropské vzdělávací centrum

Tato jazyková škola našla své místo v prostorách Gymnázia Dašická. Výuku všech pěti jazyků (zahrnuje němčinu, angličtinu, francouzštinu, italštinu a španělštinu) mají na starost čeští lektoři, angličtinu pak vyučuje také rodilý mluvčí. Kromě kvalitní výuky škola nabízí i dárkové certifikáty, tudíž můžete jazykový kurz věnovat i někomu blízkému jako hodnotný a nekonvenční dárek. Zaměřuje se rovněž na výuku českého jazyka pro cizince, kteří se jej potřebují naučit nebo se v něm zdokonalit. Podobně jako v Alliance Français, i zde můžete po ukončení či dočasném přerušení studia vykonat zkoušku (Cambridge), pro změnu z anglického jazyka (zkoušky DELF/DALF škola umožňuje také). Jedná se o mezinárodně nejprestižnější jazykovou kvalifikaci v oblasti angličtiny vůbec.

Anna Musilová, redaktor Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑