Pardubice podle vás


Rozhodovat v referendu budeme již tento týden

05.červen 2013 09:04

Rozhodovat v referendu budeme již tento týden

Zpočátku roku začaly znovu boje o mětské obvody. Zastupitelstvo města se však nedokázalo shodnout na společném řešení, a tak přišlo na řadu referendum, které se uskuteční již tento čtvrtek 13.6. v čase od 10:00 do 22:00. Občany bude stát necelý milion korun. Jestli budou tyto prostředky využity správně zaleží především na účasti občanů, která musí přesáhnout 35%, aby byl výsledek referenda závazný. Jen pro představu v podzimních krajských volbách byla v Pardubicích volební účast 37,83%.

Ačkoliv město se do propagace referenda příliš nehrne, rozhodlo se přeci jen uspořádat celkem 3 besedy. První proběhla v senior klubu na Dubině, druhá proběhla v Integračním centru sociálních aktivit Kosatec. Velká beseda s občany pak byla nachystána na 5.6.2013 od 16h v hudebním sále radnice (záznam naleznete zde).

Jak bude referendum probíhat a kam máte přijít vyjádřit svůj názor, naleznete přehledně na webu: www.referendumpardubice.cz. Přečíst si můžete také názory současných i bývalých politiků nebo se podívat na rozhovory se současnými starosty městských obvodů.

I my jsme pro Vás zjišťovali průběžné informace, které naleznete v sekci Co hýbe Pardubicemi - Městské obvody. K referendu jsme pak natočili také reportáž.

Na našem webu naleznete tyto související články:

ODS - Chceme velké, silné a prosperující město

Jan Němec - TOP 09 a její řešení městských obvodů

Jiří Chmelík - návrh uspořádání městských obvodů


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑