Pardubice podle vás


Řiďte tak, aby nikdo nikomu nechyběl, vyzývá kraj

02.červenec 2015 10:54

Řiďte tak, aby nikdo nikomu nechyběl, vyzývá kraj

Pardubický kraj i v letošním roce sází na kampaň za bezpečnější a ohleduplnější jízdu. Rozhlasové spoty, jež spolu s plakáty upozorňují na možné následky rychlé a nezodpovědné jízdy, tvoří hlavní část kampaně. V rámci preventivní akce však bude na celé trase silnice I/35 a na dalších vybraných místech také zvýšen dohled policie.

„Jedná se o druhý ročník kampaně, která měla mezi širokou veřejností velký ohlas, a nejen proto jsme se ji rozhodli zopakovat. Připomínat si a medializovat problematiku nebezpečné jízdy je podle mého názoru nezbytné stále, což dokazují aktuální čísla nehodovosti,“ řekl hejtman Martin Netolický, z jehož iniciativy kampaň před rokem vznikla. „Z toho důvodu jsem opakovaně jednal se zástupci ministerstva dopravy a na září tohoto roku je plánována studie, která má za cíl zjistit možnosti rozšíření stávající silnice I/35 o takzvané střídavé třípruhy,“ dodal Netolický.

Bezpečnostní akci pořádá Pardubický kraj spolu s ÚÁMK a Policií ČR. Akce odstartovala v úterý a potrvá celé prázdniny.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Pardubický kraj


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑