Pardubice podle vás


Rekonstrukce třídy Míru?

10.červenec 2013 19:44

Rekonstrukce třídy Míru?

Taky jste si už někdy položili otázku, proč většina nynějších stavebních projektů v Pardubicích končí nekonečným odkládáním a následným fiaskem?
Je to prokletí Pardubic, nebo snad neschopnost zastupitelů se na něčem shodnout?
Začátek oprav městského bulváru je plánovaný na podzim letošního roku. V současné době probíhá soutěž na zhotovitele stavby, výsledek výběrového řízení má být vyřčen v průběhu září. Můžeme si však být jistí, že letos na podzim opravy skutečně začnou? O rekonstrukci třídy Míru se mluví již řadu let a není tomu tak dávno, kdy náměstek primátorky Tauber tvrdil, že rekonstrukce začne nejpozději v květnu letošního roku.
Vzpomeňme, jak to dopadlo s přednádražím. Projekt za zhruba 211 milionů korun se několikrát předělával, ale nakonec musel ustoupit kvůli několika vzrostlým stromům. A jak to vypadá s Tyršovými sady? Bledě, hnutí Chráníme stromy brání každý kousek zeleně a to stavbu neustále zpožďuje.


Bylo by dobré zamyslet se nad tím, jestli nejsme oběti „ekokracie“ a zeleného populismu. Ekologie sama je věda velice důležitá, nicméně měla by mít i nějaké hranice. Kvůli odpůrcům z řad Strany zelených mohou Pardubice přijít o stovky milionů z evropských dotací. Na tyto projekty totiž město musí požádat o proplacení nákladů do léta příštího roku.

Tomáš Kouřílek, redaktor Pardubice podle vás
Zdroj: archiv

třída Míru

třída Míru

třída Míru

třída Míru


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑