Pardubice podle vás


Ředitel pardubického letiště po roce končí. Kvůli nespokojenosti předsednictva s jeho vedením

22.červenec 2015 10:49

Ředitel pardubického letiště po roce končí

Vedení pardubického letiště se k 1. září změní. Současného ředitele společnosti a zároveň člena představenstva Michala Červinku v obou funkcích nahradí Hana Šmejkalová. Ta v současné chvíli působí jako obchodní ředitelka ČSA pro Českou republiku.

Důvodem odvolání Červinky, který ještě před rokem při svém nástupu do funkce představoval své velké plány, je dlouhodobá nespokojenost předsednistva společnosti East Bohemian Airport (EBA) s Červinkovým vedením.

„Představenstvo společnosti konstatovalo, že není dlouhodobě spokojeno s kroky Michala Červinky, ať se týkají nutných úspor souvisejících s odlivem cestujících, přípravy výstavby terminálu, nebo obchodních jednání ve vztahu k novým obchodním partnerům,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek (ANO), který také zastává funkci člena představenstva EBA.

Ačkoli se mimořádná valná hromada koná příští pondělí, již nyní je jasné, že k odvolání Červinky a naopak zvolení Šmejkalové do funkce místopředsedy i ředitele dojde. Hlasovat na ní totiž budou zástupci akcionářů - tedy města a kraje, jejichž Rady svá rozhodnutí, která jsou pro zástupce závazná, již potvrdily.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Ilustarční fotografie: Jan Vomela


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑