Pardubice podle vás

První ročník barevného běhu se těšil tisícovkám účastníků

22.září 2015 19:09

Téměř po celé republice se běhá v barvách a v neděli měly tu čest i Pardubice.

Ačkoliv se konal teprve první ročník běhu, účast byla hojná, a to přes sedm tisíc běžců. Lidé se začali scházet kolem jedenácté hodiny na louce u Labe a začali si vyzvedávat své balíčky. V jaždém z nich se dalo najít tričko, sušenka, číslo, sponzorské drobnosti a barva. Pokud někdo chtěl více než jednu barvu, mohl si ji dokoupit dle svého výběru za 50 korun. Mimo stánku s registrací tu byly i stánky s jídlem, které potěšily většinu účastníků.

V 13:30 se všichni postavili naproti pódiu se svými barvičkami a tričky RUN IN COLOURS 2015 a následovalo duhové zatmění. Dělilo se na dvě části. Nejprve všichni vyhodili najednou své barvy do vzduchu (něco pro fotografy) a v druhé fázi barvami „pomatlali“ kamaráda.

O čtvrt hodiny později následovala rozcvička s crossfitem Pardubice, jehož členové účastníky běhu ani trochu nešetřili a zadali jim angličáky, výpady, běh na místě a dřepy - všichni tudíž byli zahřáti důkladně. Následně se dav přesunul na start a mohlo se začít. Běh nebyl považován ani tak za závod, ale spíše za radost z pohybu a zábavu v barvách. Trať byla v podobě 2,5 kilometrovém okruhu, který se obíhal dvakrát a na němž byla dvě barevná stanoviště. Lidé za sebou nechávali barevné stopy a během běhu dostali barevnou spršku.

Po doběhnutí a odpočinku následovalo druhé duhové zatmění a všichni barevní odešli domů. Sama jsem běžela a musím říct, že jsem si běh opravdu užila  a všem bych ho v příštím roce doporučila.

V závěru je důležité říci, že část peněz, vybraných z koupi startovních balíčků, byla věnována Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, a to v hodnotě 110 200 korun.

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás