Pardubice podle vás


První krok pardubických poslanců

03.listopad 2013 15:28

První krok pardubických poslanců

Oslovili jsme úspěšné kandidáty předčasných voleb do Poslanecké sněmovny a zeptali se jich, jaký bude jejich první krok po složení poslaneckého slibu. Kandidáti, kteří v letošních volbách získali mandát se dle rozhodnutí prezidenta republiky Miloše Zemana ze dne 29. října, sejdou na společném zasedání 25. listopadu. Tady jsou odpovědi našich pardubických zástupců:

Simeon Karamazov (ODS):

Jako úplný nováček ve Sněmovně mám jen povšechné informace o fungování parlamentu. První kroky budou tedy určitě směřovat ke "zmapování terénu". Nejen místně samozřejmě, ale hlavně co do fungování, sbírání informací a analyzování vztahů mezi zainteresovanými subjekty.

Jiří Skalický (TOP 09):

1/ S nadsázkou: Po složení poslaneckého slibu se vrátím na své místo do lavice.

2/ A teď vážně a upřímně: a/ Vytáhnu za šuplíku návrhy zákonů a změn, na kterých jsem se podílel a které jsme nestihli zrealizovat (slevové soutěže, zákon o zdravotnických prostředcích. Dále - registr smluv - to je z protikorupční problematiky uvedené i v aktivitě Rekonstrukce státu).

b/ Současně naváži na dřívější jednání na Mininisterstvu zdravotnictví o možnosti zpětného zařazení Pardubické krajské nemocnice mezi komplexní onkologická centra v ČR. Tato jednání jsem již vedl od počátku letošního roku.

Zkrátka se vrátím k nedodělané práci, vždyť jsem i kvůli tomu kandidoval znovu. Mám rád, když se práce dodělá.

Martin Kolovratník (ANO 2011):

Mojí největší prioritou je dopravní infrastruktura - tedy budování dopravních staveb. V začátku chci pomoci hlavně našemu regionu - Pardubickému kraji.
Mým prvním krokem proto bude jednání s lidmi odpovědnými za stavbu R35. S ředitelem ŘSD (generálním i s šéfem pardubické správy), dále s lidmi zodpovědnými za rozpočet dopravních staveb (což je ministr dopravy + ředitel SFDI).
Některé kroky podnikám již nyní, nečekám na složení slibu. Zjistil jsem, že současný ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák lidem lže. Prohlásil, že silnice R35 je strategická a důležitá a že ji podpoří. Bohužel pro ni nic neudělal a například v rozpočtu zmíněného SFDI na příští tři roky její výstavbu zatím nenaplánoval. I s ním se chci v co nejbližší době setkat a ptát se na důvody tohoto nekonání.

Pozn. redakce: oslovili jsme také Václava Snopka (KSČM), odpověď jsme však zatím ani po týdnu nedostali.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: aktuálně.centrum.cz


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑