Pardubice podle vás


Průběh rekonstrukce třídy Míru

03.leden 2013 20:51

Průběh rekonstrukce třídy Míru

Vypadá to, že se třída Míru zanedlouho promění v jedno velké staveniště. Přibýt by mělo stromořadí a lavičky, zůstat by měl prostor pro předzahrádky. Plánovány jsou i drobné opravy ve Sladkovského ulici. Jako ozdobný prvek by zde měla vyrůst socha slavného aviatika Jana Kašpara.
Oprava bude náročná a její součástí bude i výměna inženýrských sítí. Primátorka Štěpánka Fraňková podotkla, že proto je nutné do zahájení prací celou záležitost podrobně prodiskutovat s nájemníky i provozovateli obchodů.

„Teď by mělo následovat velmi intenzivní jednání se všemi účastníky řízení, kterých je okolo 880. Někteří jsou bohužel v zahraničí, to bude velmi obtížné. Nicméně doufáme, že i to nějakým způsobem zvládneme. Protože teď vlastně nastává jednání o kanalizačních přípojkách, o vodovodních přípojkách i inženýrských sítí atd. Teď přichází ta největší práce, to je komunikace,“ zaznělo v Českém rozhlase 21. května 2012.

Zachování MHD

Rozdílné názory ohledně provozu MHD na třídě Míru byly hlavním problémem při jednáních o rekonstrukci. Zastupitelé zvolili provozně ekonomičtější variantu, neboť vyloučení MHD ze třídy Míru a její odvedení na již dnes přetíženou Sukovu třídu by pro Dopravní podnik města Pardubic znamenalo zvýšení ročních nákladů o téměř sedm milionů korun.
Ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán patří mezi ty, kteří chtějí provoz trolejbusů na třídě Míru zachovat. Podle něj je to i ekonomicky výhodné.

„Tak nebudeme tady v plném provozu po té rekonstrukci jako dnes. Nějaké finanční prostředky samozřejmě ušetříme. Ještě budeme jednat o tom, které linky zůstanou na třídě Míru a které budou objíždět blok přes Sukovu třídu na náměstí Republiky. Nicméně oproti původnímu záměru ušetříme minimálně o třetinu,“ dodal Tomáš Pelikán v Českém rozhlase 3. května 2012.

Zpět na hlavní článek o plánu přestavby třídy Míru


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑