Pardubice podle vás


Prioritou Koalice pro Pardubice je boj proti hazardu a podpora neziskovek

18.září 2014 22:03

Prioritou Koalice pro Pardubice je boj proti hazardu

Koalice pro Pardubice na tiskové konferenci v dnešních dopoledních hodinách představila hlavní body svého programu. Mezi ně patří především boj proti hazardu, podpora neziskového sektoru a ochrana zeleně.

Kandidáti a financování kampaně

Lídrem kandidátní listiny Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a nestraníci) se opět po čtyřech letech stal František Weisbauer. Ve volbách v roce 2010 však žádný kandidát Koalice pro Pardubice křeslo v zastupitelstvu nezískal. Na kampaň vydá Koalice pro Pardubice okolo 200 tisíc korun.
Představili se také kandidáti s číslem 2 až 4. Jmenovitě se jedná o Drahomíru Peřinovou, Marii Hubálkovou a Petra Grulicha.
Mezi přítomnými byly i místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, bývalá primátorka Pardubic Hana Demlová a předsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka Jolana Štěpánková. Všechny zmíněné kandidují za Koalici pro Pardubice v první dvacítce.

Program: boj proti hazardu, finanční gramotnost a podpora neziskového sektoru

Hned v úvodu Vít Ulrych, člen KDU-ČSL, připomněl dvě besedy, které Koalice pro Pardubice uspořádala. Tématem byly lichva a hazard. Dle představitelů Koalice pro Pardubice je současná finanční gramotnost občanů, jež se váže na zmíněné oblasti, nedostatečná. Vymýcení hazardu by mělo městskou pokladnu přijít na zhruba 70 milionů, výpadek by ale měl být postupný. K jeho zaplnění by mělo dojít na základě úspor v rozpočtu. Vše bude ale případně záviset na tom, kdy dojde ke zrušení jednotlivých heren.
S bojem proti hazardu a zvyšováním finanční gramotnosti souvisí i další bod volebního programu. Cílem Koalice pro Pardubice, na jejíž kandidátní listině se nachází poměrně mnoho zástupců neziskovek, je také podpora právě neziskovému sektoru.
Řeč přišla i na územní plán. František Weisbauer prohlásil, že je třeba zachovat zelené plochy podél řeky Labe i Chrudimky. Developerům by rádi nabídli nevyužité prostory ve městě. S prodejem zbytného majetku jsou však v Koalici pro Pardubice opatrní. Rozprodání majetku dle jejich názoru už v minulosti vedlo ke ztrátě možnosti koncepčně ovlivňovat podobu města.
Členové KDU-ČSL a nestraníci by také rádi našli vhodné místo pro nový fotbalový stadion. To bude však dle jejich slov možné určit až po vyřešení přesného naplánování obchvatů.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑