Pardubice podle vás


Přehlídku dramat ozvláštní akční zásah a dobrodružná výprava

07.červenec 2014 18:50

Přehlídku dramat ozvláštní akční zásah a dobrodružná výprava

Druhý červencový týden letní kino vsadilo na hojnost dramat z celého světa. Uvede italskou Nejvyšší nabídku, francouzský film o lesbické lásce Život Adele a ve čtvrtek si střihne hlavní roli tohoto týdne výjimečné dílo Dvanáct let v řetězech. Na který z filmů máte namířeno Vy?

Nejvyšší nabídka

Týden začne kino snímkem pocházejícím z Itálie, stejně jako minulé pondělí. Tentokrát se bude jednat o romantické drama s nádechem mystiky - Nejvyšší nabídka. Film pojednává o stárnoucím znalci umění Virgilu Oldmanovi, který je i přes svou genialitu v této oblasti, nebo možná právě díky ní, uzavřen sám do sebe. Do svého světa odmítá kohokoli pustit, snad kromě mladého restaurátora Roberta. Život se mu otočí vzhůru nohama ve chvíli, kdy mu zavolá tajemná žena, jež si přeje odhadnout hodnotu zděděné umělecké sbírky. Na smluvenou schůzku ovšem nepřijde, načež Virgila uprosí, aby se s ní sešel ještě jednou. Ale opakuje se ten samý scénář. Postupem času vyplývá na povrch, že mladá Claire trpí panickou hrůzou z okolního světa, a proto se skrývá. Robert začne Virgilovi radit, jak si počínat, aby získal srdce záhadné ženy a hlavní hrdina se ocitá ve víru emocí, které mají navždy změnit jeho stereotypní život.

Život Adele

V úterý 8.července bude uveden kontroverzní francouzský film Život Adele, vyprávějící příběh mladé ženy, která postupně odhaluje to, kým skutečně je. Při cestě poznávání sebe samé se zamiluje do studentky umění, se kterou prožije vášnivý vztah plný zvratů a emocí. Snímek šokoval na filmovém festivalu v Cannes svou otevřeností v oblasti sexuality, i přesto ovšem získal Zlatou palmu, a to pro obě hlavní herečky, jimiž byly Adele Exarchopoulos a Léa Seydoux.

Hobit: Šmakova dračí poušť

Středa bude patřit filmu Petera Jacksona – Hobit: Šmakova dračí poušť. Je tomu už třináct let, co režisér slavné série Pán Prstenů, natočil první díl filmů podle knih J.R.R. Tolkiena a zaznamenal grandiózní úspěchy nejen u diváků, ale i u kritiků z celého světa. Tyto tři filmy dohromady získaly neuvěřitelných sedmnáct Oscarů a nespočet nominací, přičemž Hobit k jejich hojnosti značně přispěl. Film se může pochlubit skvělou výpravou, hudbou (ústřední a velice úspěšnou píseň „I see fire“ složil, napsal a nazpíval anglický zpěvák Ed Sheeran a to během jediného dne) a mimo jiné také hereckým obsazením v čele s Martinem Freemanem.

Cesta snu

HBO ve čtvrtek, 10.července, přinese další ze svých dokumentů. Bude jím Cesta snu, český film zachycující příběh úspěšného badmintonisty Petra Koukala, který se chystá na letní olympiádu do Londýna. Během tvrdých příprav na jeden z největších zápasů v jeho životě se mu připlete do cesty zákeřná rakovina, která mu znemožní na nějakou dobu pokračovat v jeho vášni. Na stříbrném plátně sledujeme rok života talentovaného sportovce, který se přes veškerou nepřízeň osudu nevzdává svých snů a cílů a díky odhodlanosti, jíž oplývá, v roce 2012 stane na půdě londýnského stadionu jako vlajkonoš české olympijské výpravy.

Revival

Konec pracovního týdne přinese hudební komedii z české filmové pokladničky Revival. Členové dávno rozpadlé a své doby úspěšné kapely Smoke, se po letech znovu setkávají.  V tu dobu už mají každý za sebou vlastní život a příběh, ale znovu je spojí touha obnovit kapelu, dávnou vášeň. A tak si znovu společně začínají užívat hudby, přátelství a života na pódiu. Komickou cestu za znovunalezením padlého snu zrežírovala Alice Nellis.

12 let v řetězech

V sobotu, 12.července, přinese letní kino historické drama natočené podle skutečné události, 12 let v řetězech. Solomon, vysoce postavený muž, příslušník negroidní rasy, měl milující rodinu, talent, majetek i dobrou práci. Ovšem do doby, než se jako otrok probudil v řetězech a strávil dlouhých dvanáct let na plantáži. Totéž se v roce 1841 přihodilo Američanovi Solomonu Northupovi, který svůj příběh zaznamenal v knize 12 Years a Slave. Všechno začalo kývnutím na houslový melouch, kam ho vylákali dva únosci, opili ho a on se probudil jako nevolník. Během pár dnů byl prodán do otroctví na americkém jihu, kde zkusil všechno, co takový otrok může během svého života zažít. Ponižování, tvrdou dřinu, psychický teror, pokusy o útěk a neutuchající víru a naději v pomoc, která možná nikdy nepřijde…

Plán útěku

Neděle bude zasvěcena akci, a to pořádné. Na plátně se potkají dva z největších akčních herců současnosti: Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger. Ray Breslin (Stallone) se živí jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení, neboli útěkář na objednávku. Nechává se zavírat do cel, z nichž potom pomocí všelijakých triků utíká. Na základě jeho analýz jsou odstraňovány chyby v zabezpečovacích systémech vězení. Zvrat přichází, když nastupuje na výkon trestu v nové zakázce – ovšem komplex, v němž se ocitá, byl postaven na základě jeho poznatků a připomínek k zabezpečení věznic tak, aby šance na útěk byla menší, než nulová. A tak se Ray ocitá ve vlastnoručně zkonstruované pasti, kde potkává tamějšího bosse Emila Rottmayera (Schwarzenegger), jenž si odpykává trest za kyber-terorismus. Spojuje je jediné – touha z vězení co nejrychleji zmizet. A hon na svobodu může začít.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: René Faktor


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑