Pardubice podle vás


Michal Pražan: Problémem Pardubic je nekoncepčnost v řízení města

09.říjen 2014 19:18

Pražan: Problémem Pardubic je nekoncepčnost v řízení města

Kandidáti do 25 let (včetně): Rozhovor s Michalem Pražanem, kandidátem č. 5 za TOP 09.

Michal Pražan (*1989)

Od narození žije v Pardubicích, kde vystudoval místní Gymnázium Dašická. Poté se studii pokračoval na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V současné chvíli provozuje stomatologickou ordinaci.

V roce 2010 jsi za TOP 09 kandidoval jako nezávislý kandidát. V čem jsou pro tebe letošní volby největší změnou?

V minulých komunálních volbách jsem kandidoval jako 25. v pořadí, zatímco letos jdu do volebního klání z čelních pozic. Z této pozice se mohu více podílet na konečné verzi volebního programu a ovlivnění komunální politiky.

Kandiduješ nejen do zastupitelstva města Pardubic, ale také jako lídr kandidátní listiny na malou radnici MO IV. Věříš, že dokážeš vést obvod?

Především bych chtěl zdůraznit, že nekandiduji do městského obvodu proto, abych se stal placeným starostou. Mám několik konkrétních bodů, které bych rád prosadil a placené funkce na obvodě mě nijak nepřitahují. Zda dokáži vést obvod? Dobře vím, co je zodpovědnost. Víte, když se člověk stane lékařem, musí si být naprosto jist svými rozhodnutími, protože ovlivňují zdraví lidí. Tyto vlastnosti se nedají naučit, musíte je mít. Pokud by se tak stalo, věřím, že bych dokázal rozhodovat i o zdraví našeho obvodu.

Co pro tebe bylo hlavním důvodem přidat se mezi členy TOP 09?

V minulých komunálkách jsem kandidoval za TOP09 jako nezávislý, v té době jsem měl možnost poznat strukturu a názory lidí z místní Topky. Byly mi programově i lidsky blízké, a proto jsem považoval svůj krok stát se členem jako přirozený a logický.

Rádi byste připravili projekty v hodnotě 2,175 miliard korun. Je nějaký, na jehož tvorbě by ses obzvláště rád podílel?

Takových projektů je několik, ale především bych se rád podílel na projektu, který by konečně vyřešil prostor mezi Tyršovými sady a ČEZ arénou.

Co dalšího běžně děláš pro TOP 09 za práci?

Jsem členem výboru místní organizace Pardubice. Z toho vyplývají i mé vnitrostranické povinnosti a aktivity.

Jak se ti jevila spolupráce TOP 09 s ostatními koaličními partnery?

Nebudeme si nic nalhávat, koalice prostě nefungovala. Ač jsme měli zastoupení v radě města, nebyla nám svěřena žádná oblast, za kterou bychom mohli být odpovědní, a tudíž jsme ve většině případů neměli možnost cokoliv ovlivnit. Působili jsme spíše jako vnitřní opozice, a mohli jsem tak alespoň zabránit několika - pro nás nesmyslným - projektům.

Co pro tebe bude hlavní prioritou, jestliže tě voliči dostatečně podpoří?

Hlavním problémem Pardubic je dle mého názoru nekoncepčnost v řízení města, která se projevuje v mnoha oblastech, jako je např. doprava, členění města na zbytečně mnoho obvodů, neefektivní a neprůhledné rozdělování peněz na sport a kulturu. Dále je problémem nesmyslné plánování investic, kdy je zpracováno mnoho studií, ale žádná z těchto studií není dotažena alespoň k projektové dokumentaci, abychom dokázali v případě získání finančních prostředků z dotačních titulů dát kterémukoliv projektu zelenou. Mou hlavní prioritou je dát městu koncepční rozvojovou strategii, která tyto problémy pomůže vyřešit.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: GM foto/Petr Moško


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑