Pardubice podle vás


Pracovníci Služeb čistí Studánecký les. Chtějí tím zajistit větší bezpečnost

11.Únor 2015 16:26

Pracovníci Služeb čistí Studánecký les. Cílem je bezpečnost

Již druhý týden jsou ve Studáneckém lese k vidění pracovníci Služeb města Pardubic. Jejich úkolem je pročištění hlavních cest od náletových keřů a stromů. Cílem by tak nemělo být kácení vzrostlých stromů. Kromě samotného čistění lesa je důvodem také prosvětlení, které by mělo zajistit větší bezpečnost. Ve Studáneckém lese se podrost ve velkém vyřezává poprvé, v budoucnu ale město počítá se zpravidelněním pročišťování.

„Chceme, aby do Studáneckého lesa chodilo na procházky stále více lidí a nemělo obavy z hustého houští podél cest. V rámci posílení rekreačního využití Studáneckého lesa bylo zahájeno vyřezávání tohoto podrostu a jeho vyvážení podél vyšlapaných cestiček. Pracuje se například v okolí stávajícího dětského hřiště, prosvětlujeme také celou cestu k bývalé hájovně,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča.

K odstranění náletových dřevin dojde v šíři pěti metrů od každého kraje, klestí by mělo být následně prodáno na štěpku.

„Prosvětlují se nejfrekventovanější cesty v lese v uvedené šíři v celkové délce takřka 2,5 kilometru. Pro naše pracovníky je to zdlouhavá práce, protože les je vybudován na místě bývalého rybníka, kde se náletovým dřevinám daří víc než dobře,” řekl vedoucí provozu Agroservis Vlastislav Šanda ze Služeb města Pardubic.

Studánka jako odkladiště bioodpadu

Kromě náletových dřevin se ale pracovníci Služeb města Pardubic musí poprat také s dalším bioodpadem.

„Obyvatelé města nám do lesa nosí vánoční větve z ovocných stromů i ozdobných keřů a další zelený odpad. Sice je to lepší než pneumatiky, sanitární keramika, plechovky či plasty, kterých nám trochu ubylo, ale stále se jedná o odpad. Lidé by si měli uvědomit, že i bioodpad musíme sebrat, navozit v lese na hromady a odvézt do sběrného dvora,“

Pročištění lesa by však dle Šandy mělo být hotové do začátku jarních prázdnin, které na pardubické studenty a žáky čekají od příštího týdne.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Magistrát města Pardubic

 

Pracovníci Služeb čistí Studánecký les. Chtějí tím zajistit větší bezpečnost

Pracovníci Služeb čistí Studánecký les. Chtějí tím zajistit větší bezpečnost

Pracovníci Služeb čistí Studánecký les. Chtějí tím zajistit větší bezpečnost


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑