Pardubice podle vás


Poslanci diskutovali nad dopravními stavbami v kraji

16.březen 2015 20:18

Poslanci diskutovali nad dopravními stavbami v kraji

Jednou z plánovaných klíčových staveb ve městě je nepochybně severovýchodní obchvat mezi Trnovou a Dubinou. V současné chvíli je již vydáno územní rozhodnutí a zároveň probíhá výběrové řízení na zpracovatele dokumentace pro stavební povolení.

Pokud nic nenaruší přípravy, mohl by se obchvat za zhruba 736 milionů korun začít stavět již za dva roky. Do pěti let by mohlo být hotovo. Stavba v délce asi čtyř kilometrů s sebou nese také výstavbu dvou mostů přes Labe a jeho slepé rameno.

„Právě tato stavba je jednou z mých největších osobních priorit. Po jejím dokončení se zásadně uleví centru našeho města, v oblastech Drážky, rychlodráhy i zimního stadionu se dramaticky sníží ranní i odpolední špičky. Do rozpočtu na její přípravu jsme zajistili pro letošní rok první peníze. A jakmile budeme letos v červnu znát stav připravenosti na rok 2016, svedeme v Hospodářském výboru pomyslnou bitvu o  dostatek peněz na roky příští.“ řekl na pondělní konferenci k dopravě v kraji poslanec Martin Kolovratník (ANO).

Řeč přišla také na nedávno zahájenou druhou etapu výstavby silnice I/37 Pardubice - Trojice.

„Všichni víme, jaká je dopravní situace v úseku této silnice komplikovaná. Komunikace tvoří průtah městem ve směru sever – jih a především v dopravní špičce je tu situace neúnosná,“ shrnul stav poslanec Jiří Skalický (TOP 09).  „O rozšíření této komunikace jsme usilovali řadu let a to i z pozice poslanců. Už v minulém volebním období, především díky iniciativě kolegy prof. Václava Cempírka, se nám podařilo do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury prosadit tzv. řádek a v něm první desítky milionů na zahájení prací. Byl to první signál, že se může stavět.“

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Jiří Skalický a Martin Kolovratník


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑