Pardubice podle vás


Policista, který zaklekl muže po přechodu na červenou, nepochybil

11.červen 2015 18:54

Policista, který zaklekl muže, nepochybil

Policisté ukončili vyšetřování dubnového incidentu, kdy jeden z jejich kolegů po vyzvání k prokázání totožnosti povalil na zem muže, který přešel na červenou. Policista podle šetření nijak nepochybyl.

„Jedná se o zákrok proti osobě, jež se dopustila protiprávního jednání, přestupku proti veřejnému pořádku a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Celá událost byla prošetřena a v jednání policisty nebylo zjištěno pochybení,” uvedla Jitka Vavřinová, policejní mluvčí pro Pardubický kraj.

Policista podle výsledků vyšetřování prokázal svou příslušnost, načež vyzval muže k prokázání totožnosti. Ten na výzvu nereagoval a pokračoval v chůzi směrem k Zelené bráně.

„I když ústní prokázání příslušnosti k policii bylo a je dostačující, na žádost přestupce prokázal navíc policista tuto příslušnost i služebním průkazem, který si přestupce z bezprostřední blízkosti prohlédl a přečetl z něj osobní evidenční číslo policisty,” řekla Vavřinová.

Muž se i přesto snažil z místa odejít. Policista jej následně vyzval, aby počkal do příjezdu hlídky, čehož muž opět nedbal.

„Policista byl tedy nucen, tak jak mu zákon umožňuje, použít donucovací prostředky,” dodala policejní mluvčí.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Reprofoto ze svědkova videa


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑