Pardubice podle vás


Pohoda na dece v Bubeníkových sadech

19.červenec 2013 16:31

Pohoda na dece v Bubeníkových sadech

Můj osobní tip na nadcházející víkend:

Pokud patříte taky mezi tu většinu Pardubáků, kteří kvůli pracovnímu vytížení tráví většinu letních prázdnin ve svém městě a už Vás nebaví odpoledne u vody, vyrazte do přírody, ale tentokrát s piknikovým košem...

Piknikování se v posledních letech opět dostává do módy, a i když to není pro Čechy činnost zrovna typická, i u nás má svou historii. Ideální je pro rodiny s dětmi i jednotlivce jakéhokoliv věku. Relaxační účinky pikniku jsou obrovské.

Pár rad než se rozhodnete vyrazit s košíkem - Když vybíráte jídlo na piknik, je vždy dobré se vyhnout všemu, co obsahuje rychle se kazící suroviny. Vyberte to, co se dá jíst snadno rukama. Zvolte jednoduché zákusky, v horkém dni není nic lepšího než čerstvé ovoce. Používejte vymačkávací láhve. Na pikniku je většinou nedostatek teplé vody a mýdla, takže si vezměte něco jiného – vlhčené utěrky na ruce. Leckterý piknik není perfektní jen proto, že jste zapomněli na některou důležitou věc. Sepište si proto seznam všech potravin, které s sebou berete, i nádobí a pomůcek, které k jejich přípravě a servírování potřebujete. A teď už zbývá jen popřát, aby přálo slunečné počasí.

Třeba vyrazíte právě do bez nadsázky nejkrásnějšího parku v Pardubicích – Bubeníkových sadů. První veřejný park v Pardubicích byl založen v letech 1879-1880 ve středu města na pravém břehu Chrudimky. Nese jméno po jednom z nejvýznamnějších pardubických starostů.

Václav Bubeník (1828 - 1879) byl nesmírně činorodý a energický muž. Stál u zrodu pardubického Sokola, inicioval založení měšťanské besedy a byl u vzniku prvních pardubických průmyslových podniků. Bubeník také v roce 1879 krátce před svou smrtí prosadil, aby se mokřiny na pravém břehu Chrudimky přeměnily na park.

Zlata Bauerová, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie zdroj: zde


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑