Pardubice podle vás


Po stopách televizních hrdinů lze putovat i v pardubickém kraji

12.červenec 2013 18:08

Po stopách televizních hrdinů

Česká televize připravuje nový televizní kanál pro děti - takzvané ,,Déčko,” které se chystá spustit poslední srpnový den, s ním přichází ale i prázdninová soutěž ,,Po stopách televizních hrdinů.” Děti do 15 let tak mají možnost získat cestovní batoh nebo se zapojit do slosování o deset tabletů.

Na detektiva si děti mohou zahrát na celkem 80 místech České republiky, přičemž při návštěvě každého z nich získají razítko do svého ,,Stopáře.” V samotných Pardubicích lze navštívit Hvězdárnu barona Artura Krause, kde si děti krom hledání kominíčka Sazinky mohou vyzkoušet spektroskop, telurium nebo plazmovou kouli. Na zámku mohou zavítat do Východočeského muzea, kde jsou k vidění hračky, které si děti kdysi samy vyráběly. Posledním místem, kde lze objevit pohádkovou postavičku v pardubickém kraji a s ní i razítko je Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Tentokrát se děti budou snažit vystopovat dvě neopomenutelné postavy českého i světového loutkářství a to Spejbla a Hurvínka.

Na další razítka můžete narazit například v Českém muzeu stříbra v Kuté Hoře, Obřím akváriu v Hradci Králové nebo na Jičínském zámku. Pokud vaše děti preferují spíše zvířata, můžete vyrazit do zoologické zahrady v Praze, Jihlavě, Liberci, Plzni, Brně či do Zooparku ve Vyškově.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑