Pardubice podle vás


Pelikán odmítá srovnání s Charvátem

10.červen 2014 19:31

Pelikán odmítá srovnání s Charvátem

Sdružení pro Pardubice (SPP) pomalu tvoří svou kandidátní listinu. V jejím čele stane součásná primátorka města Štěpánka Fraňková. Na dalších místech se objeví i další současní zastupitelé za SPP Petr Beneš a Evžen Erban.

Pelikán vs. Charvát

Nové jméno nabídne již čtvrté místo. Kandidovat z něj bude Tomáš Pelikán, ředitel Dopravního podniku města Pardubic. Pelikán okomentoval i situaci, kdy není jediným šéfem městské společnosti, který kandiduje

„Nevidím nic zvláštního a divného na tom, že se chci v politice angažovat. Starat se o to, aby správa města dobře fungovala je podobné tomu, jako se starat o to, aby dobře fungovala městská společnost. Nicméně bych byl velice nerad, pokud by mé aktivity někdo srovnával s lídrem Hnutí ANO panem Charvátem, ředitelem Rozvojového fondu Pardubice. Je totiž obrovský rozdíl být lídrem odpovědným za kampaň, prezentaci a k tomu na plný úvazek řídit firmu a nebo jen „pouhým“ kandidátem na čtvrtém místě kandidátky,“ uvedl Tomáš Pelikán pro tiskovou zprávu SPP.

Martin Charvát se vůči tomuto výroku vyjádřil na stránkách hnutí ANO slovy: „Jsem si vědom, že to bude velmi těžké tři měsíce, proto jsem postavil velmi silný tým kandidátů, kteří budou se mnou připravovat volební program. Do volebního štábu se mi podařilo získat kvalitní odborníky z marketingu a public relations. Za patnáct let své praxe jsem se ale naučil řídit i více projektů a s dobrými lidmi se dá zvládnout vše… Navíc všichni lídři mají svá zaměstnání a musí zvládnout svou kampaň. Co by potom musela dělat paní primátorka, která navíc chodí i operovat do nemocnice a město zastupuje v několika společnostech.“

Na kandidátce se objeví také jméno Reného Živného, který zastává funkci radního za Pardubický kraj. René Živný letos kandidoval za SNK-ED ve volbách do Evropského parlamentu.
SPP se o zastupitelské židle popere také na městských obvodech. Na programu dle slov Štěpánky Fraňkové SPP usilovně pracuje.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Sdružení pro Pardubice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑