Pardubice podle vás


Patrioti Pardubic chtějí zdarma parkovací karty a levnější vodu

17.září 2014 16:33

Patrioti Pardubic chtějí zdarma parkovací karty a levnější vodu

Tiskovou konferenci Patriotů Pardubic svým úvodním slovem zahájil lídr kandidátní listiny Jiří Lejhanec. V něm poukázal na důvody, které vedly k rozhodnutí vytvořit volební program za Patrioty Pardubic a přidat se mezi kandidující subjekty.

Odchod z ODS

Jiří Lejhanec je v současné době zastupitelem města zvoleným za ODS. Právě směřování ODS bylo pro Lejhance klíčovým.

„Některým činům, volebním programům i chování některých lidí v ODS jsem přestával věřit,” uvedl Jiří Lejhanec.

Patrioti Pardubic se chystají kandidoval do zastupitelstva města i na malé radnice městských obvodů I, II, III, V a VII. Jiří Lejhanec by za úspěch považoval zisk křesel v zastupitelstvu města a na 2-3 malých radnicích. Na kampaň se Patrioti chystají vydat okolo 200-300 tisíc korun.

Program: úprava křižovatek, parkovací karty a komunální odpad

Patrioti stejně jako mnohé další politické subjekty řeší ve svém programu dopravu. V dohledném horizontu by se Patrioti rádi zaměřili na úpravu křižovatek či boj proti nákladní silniční dopravě. V této otázce spoléhají na dostavbu rychlostní komunikace R35. Nedávno byla schválena novela zákona, která umožní výkup pozemků za vyšší ceny a která bude mít dopad i na zmíněnou R35.
Klíčovou roli hraje pro sdružení i parkovací karta. Zdarma by měla být pro občany Pardubic.
Mimo jiné hlásají Patrioti Pardubic také zrušení poplatků za komunální odpad, snížení cen vodného a stočného a nulové jízdné pro občany do 15 a nad 65 let. Poslední zmíněný bod programu je však dle slov Jiřího Lejhance vize do volebního období 2018-2022 a nikoli slibem do nadcházejícího.
Poplatky za komunální odpad by neměli platit ti občané, kteří omezí vývoz popelnic na delší časové období (měsíc). Patrioti věří, že tímto krokem donutí občany více třídit odpad.

Priority Patriotů na městských obvodech

Tiskové konference se zúčastnilo i několik kandidátů, převážně lídrů, na tzv. malé radnice. Jejich slova směřovala především k prioritám, které by rádi v zastupitelstvech prosadili.

MO I: tíhnout za jeden provaz s velkou radnicí
MO II: větší bezpečnost v ulicích, dostatečné plochy pro parkování
MO III: revitalizace sídliště, výstavba cvičebních strojů
MO V: propojení Dukly s nádražím, Dražkovicemi, nemocnicí

Morálních 5P

Sdružení Patrioti Pardubic jdou do voleb s vizí přinést do politiky i do města tazvaných 5P. Jmenovitě se jedná o patriotismus, poctivost, prosperitu, pracovitost a pokoru.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑