Pardubice podle vás


Park plný zákazů. V Tyršákách bez volného venčení nebo vjezdu kol

12.říjen 2015 18:27

Park plný zákazů. V Tyršákách bez volného venčení

Na návštěvníky nově zrekonstruovaného parku čekají zákazy. Ačkoli to ještě v srpnu vypadlo, že vjezd na kole bude cyklistům povolen, realita bude nakonec jiná. Tehdy totiž náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO) při obhlídce parku novináři prohlásila, že nevidí důvod, proč by pro cyklisty měla platit omezení.

Kromě zákazu vjezdu kol se omezení dotknou také koloběžek a skateboardů, napsal server iDNES. Na své si nepřijdou ani pejskaři. Pro jejich mazlíčky bude platit zákaz volného pobíhání. Pokuta pak hrozí ale i v případě, že majitelé po svých psech neuklidí.

„Psy mám ráda, ale volné pobíhání a venčení psů na trávnících, které mají sloužit pro pikniky a relaxaci, mi připadá velmi bezohledné. Žádný rodič nestojí o střet svého dítěte s neznámým psem a nikdo z nás by si nechtěl sednout do trávy poznamenané psím venčením,“ řekla Dvořáčková pro iDNES.

Jiný názor měla ale majitelka fenky Jana, kterou jsme při venčení oslovili. „Takový zákaz nechápu. Ten park je hrozně velký. Kam mají lidi z centra chodit?”

Cílem zákazů má být příjemný pobyt všem návštěvníkům parku a ochrana před vandaly. Kromě zákazů volného venčení psů a vjezdu kol bude městská policie dohlížet také na dodržování zákazu rozdělávání ohňů, přespávání v parku či konzumaci alkoholu a drog.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑