Pardubice podle vás

Pardubičtí Stallions obhájili čelo tabulky

11.květen 2015 17:00

Ostravští Oceláři se po týdnu vrátili do Pardubic, (minule remízovali s Bucks), kde si v prosluněném odpoledni mínili spravit reputaci z minulého zápasu. Bohužel pro ně, domácí borci začali zhurta a po třech touchdownech na velkou vzdálenost (Wajtr/Kaufmann/Plaček) vedli již 18:0.

Po změně stran se však obrátila i karta a druhou čtvrtinu ovládli Ostravští. Nejdříve Field gólem Daniela Merty a následně dvěma touchdowny Chmely a Dvorského zvládli korigovat skóre na průběžných 18:16. O poločase si domácí za ledabyle ztracený náskok vyslechli „své“.

Třetí perioda nepřinesla bodově nic až do doby, kdy Jan Beneš minutu před koncem úspěšně přijal 31y pass od hvězdné posily Hřebců, američana Scotta Dohertyho. V poslední čtvrtině se ukázala síla navrátilce ze zahraničního angažmá Petra Plačka, který dvěma runy zvýšil až na 37:16. Ostravští ale svoji kůži nedali lehko a místy se uchýlili i k poněkud nesportovnímu chování. Za souboj mimo hru dokonce Ondřej Maštalíř dostal osobní trest a zápas pro něj skončil. Poslední k čemu se Steelers zmohli je 4y touchdown Dominika Dvorského. Tím bylo skóre zpečetěno na konečných 37:23. Stallions tak získávají další zářez na letošní pažbu a díky své 100% úspěšnosti oprávněně okupují čelo tabulky.

Text a fotografie: Stanislav Kolařík (externí odkaz) (nové okno), externí spolupráce